ČVUT: Středoškoláci prezentují odborné projekty na StreTech 2018

1. 6. 2018 8:10

České vysoké učení technické v Praze pořádá ve středu dne 6. června od 10.00 hodin již dvanácté setkání a prezentaci prací studentů středních škol s názvem StreTech 2018. Akce se uskuteční na Fakultě strojní a na Fakultě elektrotechnické ČVUT (Technická ulice, Praha 6). Studentskou konferenci podpořila také Fakulta stavební.

ČVUT: Středoškoláci prezentují odborné projekty na StreTech 2018
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT, logo.

Cílem setkání je umožnit prezentaci prací studentek a studentů a jejich středních škol na univerzitní půdě, dát možnost studentům představit výsledky své odborné práce, seznámit se s prací jejich kolegů a kolegyň, prodiskutovat použitá řešení. Úspěšně již proběhlo jedenáct ročníků (v letech 2007 až 2017) tohoto setkání zástupců řady významných středních škol z celé republiky.

Práce na StreTech 2018 mohou být individuální nebo kolektivní a prezentované buď formou posteru, nebo modelu, případně ukázkami na notebooku. K prezentaci je vhodný i některý z výsledků středoškolské výuky a témata pro StreTech nejsou nijak omezená.

Přihlášení a výběr prací je ponechán na uvážení vedení středních škol. Mohou to být práce jak studentů maturitního ročníku, tak i nižších ročníků. Každému je vytvořen na setkání prostor, ve kterém se může představit, přiblížit svůj exponát a zodpovědět dotazy návštěvníkům expozice. Z témat příspěvků prezentovaných na StreTech je tradičně sestaven sborník na CD, který obdrží jak prezentující studenti, tak jejich střední škola. Pro širokou veřejnost jsou jak sborník z  letošního, tak i z předcházejících ročníků dostupné na webových stránkách akce.

Workshop proběhne v dopoledních hodinách stánkovou formou v budově Fakulty strojní a Fakulta elektrotechnické ČVUT. Setkání je koncipováno jako otevřené a veřejnosti přístupné. Registrace účastníků prezentací probíhá od 8.00 hodin. Začátek prezentací je od 10.00 hodin. Mezi 13. a 14. hodinou proběhnou pro účastníky akce a zájemce z širší veřejnosti exkurze do laboratoří Fakulty stavební, Fakulty stojní a Fakulty elektrotechnické.

V současné době je přihlášeno 134 příspěvků od 244 autorů ze 66 škol, z oblasti elektrotechniky, elektroniky a informatiky, strojírenství, stavebnictví a architektury, biomedicíny, chemie, fyziky, ekonomie a společenských věd.

Více informací k akci najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agentura ochrany přírody a krajiny: Ohlédnutí za rokem českých pralesů

20:34 Agentura ochrany přírody a krajiny: Ohlédnutí za rokem českých pralesů

V osmi významných českých pralesích proběhlo 13 exkurzí, kterých se zúčastnilo 268 návštěvníků.