CZECHOSLOVAK GROUP a RETIA získaly prestižní ocenění firma roku a výrobek roku 2016

16. 1. 2017 10:18

Už tradičně se každý rok v lednu koná výroční zasedání redakční rady časopisu CDIS Review a při té příležitosti jsou také předávána ocenění vydavatelství MS Line a časopisu CDIS Review. Letošní zasedání se uskutečnilo 12. ledna a během slavnostního aktu bylo ocenění firma roku 2016 uděleno holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a společnost RETIA získala cenu výrobek roku 2016.

CZECHOSLOVAK GROUP a RETIA získaly prestižní ocenění firma roku a výrobek roku 2016
Foto: CZECHOSLOVAK GROUP
Popisek: CZECHOSLOVAK GROUP a RETIA získaly prestižní ocenění firma roku a výrobek roku 2016

Letošního výročního zasedání redakční rady časopisu CDIS Review se zúčastnila celá řada významných osobností české politiky, obranného a bezpečnostního průmyslu, zástupců Armády České republiky i integrovaného záchranného systému. Vedle náčelníka generálního štábu generála Josefa Bečváře to byli například náčelník vojenské kanceláře prezidenta republiky genmjr. Jan Kaše, náměstek ministra obrany Tomáš Kuchta, poslanec a vedoucí Stálé delegace PČR do Parlamentního shromáždění NATO Antonín Seďa, prezident AOBP ČR Jiří Hynek, generální ředitel HZS ČR genmjr. Drahoslav Ryba, ředitel pořádkové policie ČR plk. Martin Hrinko, generální ředitel VS ČR brig. gen. Petr Dohnal, náměstek MO ČR Tomáš Kuchta, náměstek ministra zahraničních věcí Miloslav Stašek, náměstek pro řízení sekce provozně-ekonomické MZV ČR Miloslav Stašek a ředitel odboru řízení exportní strategie a služeb MPO ČR Martin Šperl. Na zasedání zazněla řada příspěvků a námětů, jak posílit obranyschopnost českého státu a jakým způsobem co nejvíce a nejefektivněji podporovat český obranný průmysl vzhledem k novým bezpečnostním rizikům ve světě.

Na zasedání tradičně nechyběli ani zástupci holdingu CZECHOSLOVAK GROUP, který rozšiřuje své aktivity v oblasti obranných technologií, vývoje i obchodu nejen v České republice, ale i v zahraničí. V současné době například chystá dodávky nových vozidel Pandur II české armádě, úzce spolupracuje se společností TATRA TRUCKS na dodávkách nákladních vozidel pro AČR, vyvíjí nový bezpilotní letoun CANTAS nebo pracuje na modernizaci samohybné houfnice DANA. Co se týče aktivit v zahraničí, lze připomenout kupříkladu významnou zakázku na dodávky vojenské techniky pro indonéskou armádu splněnou v minulém roce. I tyto projekty přispěly k tomu, že holding CZECHOSLOVAK GROUP získal ocenění udělované vydavatelstvím MS Line a časopisem CDIS Review v kategorii firma roku 2016, které převzal Aleš Klepek, obchodní ředitel CSG.

Během slavnostního večera ocenění získala i pardubická společnost RETIA, výrobce radarů a speciálních elektronických systémů, jež od minulého roku patří do holdingu CSG. RETIA obdržela cenu výrobek roku 2016 za speciální mobilní pracoviště pro operátory sledovacího a přehledového systému Alliance Ground Surveillance (AGS) Severoatlantické aliance, kterou převzal generální ředitel společnosti Petr Novák. Tuto náročnou zakázku pro NATO RETIA splnila koncem minulého roku a prokázala, že vedle technologické úrovně splňuje i požadavky Aliance na schopnost pracovat v prostředí norem NATO pro řízení projektů.

O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP

CZECHOSLOVAK GROUP (zkráceně CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu, který podporuje a dále rozvíjí aktivity tradičních českých a slovenských společností v oblasti obranné i civilní průmyslové produkce. Jeho portfolio zahrnuje výrobu a prodej vojenských a speciálních vozidel, terénních nákladních automobilů, zbraní a zbraňových systémů, munice, strojírenských produktů pro automobilový, železniční a letecký průmysl či brzdových systémů pro kolejová vozidla, stejně jako silniční dopravní a logistické služby. Skupina klade silný důraz na kvalitu svých produktů a služeb a na exportní aktivity. S produkty společností holdingu se lze setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se stále rozrůstá. Podniky holdingu CZECHOSLOVAK GROUP v roce 2015 vygenerovaly tržby v hodnotě 13,6 mld. Kč a v současnosti zaměstnávají přes 5 tisíc pracovníků.

O společnosti RETIA

RETIA a.s. byla založena koncem roku 1993 týmem inženýrů, spolupracovníků z bývalé pardubické Tesly, v roce 2016 se stala součástí holdingu CZECHOSLOVAK GROUP. Je technologickou společností, která vyvíjí, vyrábí a modernizuje radary, raketové prostředky, systémy velení a řízení, záznamové systémy, UWB lokalizační zařízení a komunikační systémy. Tyto produkty dodává Armádě ČR i armádám spojeneckých států NATO, přímo Severoatlantické alianci a dalším vojenským i civilním zákazníkům v ČR i ve více jak 40 zemích světa. Více než dvě třetiny tržeb realizuje RETIA a.s. exportem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komerční tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povodí Moravy: Vodní nádrže sehrály letos důležitou roli

21:39 Povodí Moravy: Vodní nádrže sehrály letos důležitou roli

Minimum srážek a vysoké teploty, letošní léto nasbíralo rekordy na úrovni tří historických suchých o…