Časté celní kontroly přinášejí úspěch

25.01.2016 17:20 | Zprávy

Generální ředitelství cel v minulých dnech vyhodnotilo celorepublikovou týdenní akci „OBSON V.” zaměřenou na prodej a skladování lihovin, tabákových výrobků a na nezákonný prodej pyrotechniky. Kontrolovány byly nejen obchody a tržnice, ale i další místa prodeje, kde by mohlo být prodáváno neznačené či nezdaněné zboží.

Časté celní kontroly přinášejí úspěch
Foto: Celní správa ČR
Popisek: Celník.

Sto smíšených kontrolních skupin zajistilo 1 470 litrů lihovin, 157 litrů lihu, téměř 34 tisíc kusů cigaret a 2 500 kusů padělků. Nejčastějším zjištěným porušením bylo neprokázání zdanění výrobků. Únik na spotřební dani byl vyčíslen na bezmála 180 tisíc korun.

I tak se ale potvrdilo, že díky vyšší frekvenci celních kontrol se v poslední době zvyšuje disciplína prodejců ve vztahu k dodržování zákoných povinností. Na čtyřista kontrolovaných místech celníci totiž objevili “pouze” padesát sedm případů porušení právních předpisů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Jaký smysl bude mít vaše cesta na Slovensko? A kdo všechno tam pojede?

To teď budete jezdit paralelně s budoucí vládou? Myslíte, že to bude působit dobře, a že to povede k něčemu dobrému – uvnitř i navenek? PS: V čem s vámi souhlasím je, že tam měli jet napoprvé i vaši zástupci, ale jet tam znovu je podle mě mimo.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Ve třech obcích Středočeského kraje zvolili nová zastupitelstva

10:34 ČSÚ: Ve třech obcích Středočeského kraje zvolili nová zastupitelstva

V obcích Dolní Krupá na Mladoboleslavsku, Dolní Pohleď na Kutnohorsku a Líský na Kladensku vybrali v…