Celní správa: Ani letos díky jihočeským celníkům padělky pod stromečkem nenajdete

08.12.2022 12:47 | Tisková zpráva

Příslušníci celního úřadu při zajišťování dozoru nad dodržováním povinností a zákazů v souvislosti s možným porušením práv souvisejících s duševním vlastnictvím, soustředili nejprve svou pozornost na provozovnu ve Studánkách. Zde na konci listopadu kontrolou zjistili celkem 128 párů obuvi, 58 kusů textilu, 838 kusů hraček a ostatního zboží, u kterého pojali podezření, že by se mohlo jednat o padělky známých značek.

Celní správa: Ani letos díky jihočeským celníkům padělky pod stromečkem nenajdete
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Další provedenou kontrolou, tentokrát v provozovně v obci České Velenice, pracovníci dohledu nad subjekty zjistili celkem 135 párů obuvi a 57 kusů hraček, taktéž s podezřením, že by se mohlo jednat o padělky.

Posledními kontrolními akcemi, které Jihočeši provedli, byly dvě prosincové kontroly provozoven v obci Strážný. Ani zde se kontroly neobešly bez podezření na padělané zboží, když pracovníci celního úřadu zjistili celkem 92 kusů textilu, 30 kusů hraček a ostatního zboží. Veškeré zboží ze shora uvedených provozoven celníci zadrželi. Hodnota zboží vyjádřená v ceně originálních výrobků by součtem za tyto kontroly činila bezmála 7 milionů korun. Od začátku roku tak jihočeští celníci zadrželi tisíce kusů zboží v hodnotě dosahující téměř 40 milionů korun.

Ačkoli se prodejci vystavují kromě zadržení zboží také vysokým pokutám, neustále takové zboží na svých provozovnách nabízejí. Toto zboží, nejen že porušuje práva k ochranné známce, ale může být také zdravotně závadné. To se týká především dětských hraček. Pracovníci dohledu nad subjekty budou v těchto kontrolách pokračovat i nadále.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Uvažujete kandidovat do vedení ANO?

Máte asi největší šanci oslovit nejen další voliče, ale i ostatní strany se s vámi ezdráhajíjednat jako třeba s Babišem. Nebo myslíte, že by s Schillerovou nebo Havlíčkem nastala nějaká změna? O nich se často jako o adeptech na nvé lídry mluví, ale podle mě to jsou jen cvičené opičky Babiše, nic ve...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

KRNAP: Vstupné do Krkonošských muzeí zdražuje

22:30 KRNAP: Vstupné do Krkonošských muzeí zdražuje

I pro Krkonošská muzea Správy KRNAP znamená současná energetická krize nárůst nákladů, a tak jsme by…