Celní správa: Celní úřad pro Karlovarský kraj

25.08.2023 10:04 | Tisková zpráva

Karlovarští celníci v polovině června zajistili při náhodné kontrole více než 2 000 gramů metamfetaminu, známého jako pervitin.

Celní správa: Celní úřad pro Karlovarský kraj
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Mobilní hlídka karlovarských celníků prováděla běžnou kontrolní činnost zaměřenou na pátrání po zboží uniklém celnímu dohledu v souvislosti s dovozem, vývozem, nebo tranzitem zboží. Na komunikaci D6 na 167. km ve směru Sokolov – Cheb si vytipovala ke kontrole bílou dodávku.

Ve vozidle se nacházely 2 osoby (řidič a spolujezdec) vietnamské národnosti. Na dotaz, zda se ve vozidle nachází nějaké zboží podléhající celnímu dohledu, odpověděly, že ne, jelikož vezou pouze větráky. Celníci přistoupili k fyzické kontrole vozidla, při které byla za sedadlem řidiče nalezena krabice zn. Tefal, ve které byly uloženy dva igelitové sáčky. V každém z nich se nacházel další zatavený průhledný igelitový sáček obsahující bílou krystalickou látku. Řidič i spolujezdec shodně tvrdili, že neví, o jakou látku se jedná a komu patří.

Celníci provedli pomocí Ramanova spektrometru test, kterým bylo zjištěno, že se jedná o metamfetamin, známý jako pervitin.

Celkové množství zajištěné látky přesahovalo 2 kilogramy, hodnota drogy by na černém trhu dosáhla více než 2 milionů korun.

K případu byla povolána Policie ČR, a pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy,  předali celníci podezřelé osoby a zajištěné drogy přivolané policejní hlídce. Další šetření a úkony v rámci trestního řízení provádí Policie ČR. 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

pojištění

Nemyslíte, že by podnikatelům více než odložení plateb sociálního pojištění pomohlo, kdybyste zálohy tak rapidně nezvedli? Jak na takové navýšení ODS vůbec mohla přistoupit? Protože co si budeme povídat dříve nebo později ty zálohy budu stejně muset zaplatit, takže ta vaše pomoc je dost vratkavá, ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora nesouhlasí s navrhovanou podobou zákona o kybernetické bezpečnosti

10:17 Hospodářská komora nesouhlasí s navrhovanou podobou zákona o kybernetické bezpečnosti

Nový návrh zákona o kybernetické bezpečnosti zavádí do českého právního řádu evropskou bezpečnostní …