Celní správa: Celníci kontrolují EET

18.11.2018 12:10

Od začátku roku provedli liberečtí celníci celkem 350 kontrol zaměřených na povinnosti obchodníků evidovat tržby. Porušení zákona o evidenci tržeb zjistili v 73 případech. V příkazním řízení na místě udělili pokuty ve výši 212 000 korun, dalších 377 000 korun vyměřili pak ve správním řízení. K okamžitému uzavření provozovny liberečtí celníci přistoupit nemuseli.

Celní správa: Celníci kontrolují EET
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo
reklama

Kontroly probíhají formou kontrolních nákupů. Mezi nejčastějším případem porušení je nevydání účtenky a nezaevidování tržby, nebo nejsou na účtence uvedeny veškeré povinné údaje. Naopak pochybení o nevyvěšení informačního oznámení o evidování tržeb a používaném režimu, které bylo často zjišťováno po náběhu evidence tržeb, se v současné době již téměř nevyskytuje.

Za neplnění povinností spojených s elektronickou evidencí tržeb podnikatelům hrozí ve správním řízení pokuta až 500 000 korun.

V loňském roce provedli liberečtí celníci 320 kontrol, při kterých zjistili v 63 případech porušení zákona o evidenci tržeb. Na místě rozdali v příkazním řízení pokuty ve výši 150 100 korun a ve správním řízení pak udělili pokuty ve výši 392 500 korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pivovar Dudák slaví deset let od uvaření první várky piva Otavský zlatý

22:11 Pivovar Dudák slaví deset let od uvaření první várky piva Otavský zlatý

Oslava 10. výročí od uvaření první várky piva Otavský zlatý se odehraje tuto sobotu 15. 8. 2020. Řed…