Celní správa: Celníci pochytali syrské migranty přímo v hlavním městě

17. 1. 2020 19:37

V dramatickou honičku se změnila noční služba pražských celníků ze středy 15. na čtvrtek 16. ledna.

Celní správa: Celníci pochytali syrské migranty přímo v hlavním městě
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo
reklama

Zhruba v půl třetí ráno si na dálnici D1 ve směru na Prahu celníci náhodně vytipovali ke kontrole osobní automobil Audi maďarské imatrikulace. Za použití výstražného zařízení a nápisu STOP se snažila hlídka vozidlo navést k zastavení na bezpečném místě na čerpací stanici, kde chtěla provést kontrolu vozidla. Řidič ovšem na výzvu celníků nereagoval, naopak výrazně zrychlil a snažil se hlídce ujet směrem na Vršovice. Nebezpečnou jízdou ohrozil několik účastníků silničního provozu. Během pronásledování pachatele si celníci přivolali na pomoc své kolegy z další hlídky. V ulici Záběhlická pronásledované vozidlo zpomalilo a vystoupily z něj tři osoby. Tyto osoby, jednalo se o jednu ženu a dva muže, část hlídky okamžitě zajistila. Osoby nekladly žádný odpor a neprodleně byla kontaktována Policie České republiky se žádostí o součinnost.

Druhá část hlídky pokračovala v pronásledování podezřelého vozidla. Neznalost Prahy se ovšem pronásledovanému řidiči nevyplatila, neboť zajel do slepé ulice v blízkosti ulice U Plynárny. Zde se pokoušel nebezpečně po chodníku a následně i v protisměru hlídce celníků ujet. Byl však dostižen a pod hrozbou namířené střelné zbraně zajištěn a spoután. Řidič byl maďarský občan syrské národnosti a v době kontroly u sebe neměl platný řidičský průkaz. Zbytek osádky pronásledovaného vozidla neměl u sebe žádné doklady, avšak bylo zjištěno, že se jedná o uprchlíky ze Sýrie.

Pro podezření ze spáchání trestného činu organizování a umožnění překročení státní hranice, byl případ předán Policii České republiky k dalšímu šetření.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Turistický spolek Lipenska: Přívozy zažily nejlepší léto a podzim v historii

22:57 Turistický spolek Lipenska: Přívozy zažily nejlepší léto a podzim v historii

Provozovatelé lipenských přívozů mají za sebou sezónu jakou nepamatují. Díky velké návštěvnosti toho…