Celní správa: Celníci se vrací ke kontrolní činnosti

17.04.2021 16:51

Hned první den po návratu hlídka celníků odhalila dvě vozidla převážející OPL. Řidič jednoho vozidla na sebe upoutal pozornost tím, že když zahlédl celníky, tak nápadně zrychlil jízdu.

Celní správa: Celníci se vrací ke kontrolní činnosti
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo
reklama

V pondělí krátce před druhou hodinou odpoledne prováděla mobilní hlídka středočeských celníků svou kontrolní činnost na 36. km dálnice D11 ve směru na Prahu. Běžná kontrolní činnost byla zaměřena na pátrání po zboží uniklém celnímu dohledu nebo podléhajícím zákazům a omezením.

Hlídka si ke kontrole vytipovala osobní vozidlo Škodu Octavii šedé barvy s českou RZ. Vozidlo zastavila hlídka za pomoci zvukového výstražného zařízení a světelného nápisu STOP poblíž odpočivadla Vrbová Lhota. Vozidlo řídil osmačtyřicetiletý muž české národnosti. Ve vozidle se kromě řidiče nacházeli další tři muži české národnosti ve věku 32, 35 a 37 let. Hlídka celníků přistoupila ke kontrole řidiče, spolucestujících a vozidla. Nejprve středočeští celníci vyzvali řidiče k prokázání totožnosti a předložení dokladů potřebných k řízení vozidla. Řidič a jeden spolucestující uvedli, že u sebe nemají žádné doklady, a to jak k vozidlu, tak své osobní doklady. Na dotaz celníků, jaký je účel jejich cesty, muži odpověděli, že si jedou vybrat nové auto.

Anketa

Souhlasíte s trestem stop na 10 zápasů pro fotbalistu Slavie Kúdelu za údajný rasismus?

3%
95%
hlasovalo: 16257 lidí

Následně hlídka celníků přistoupila ke kontrole vozidla a osobních zavazadel cestujících, při které u dvaatřicetiletého muže nalezla černo-zelený batoh. Uvnitř batohu se nacházely osobní věci kontrolované osoby, ale i gramová váha, OCB papírky a bílá plastová krabička, která ukrývala 2 sáčky. V jednom z nich byly zbytky bílého prášku a druhý obsahoval bílý prášek o celkové váze 3,3 gramů. Celníci provedli sken krystalické látky přes Ramanův spektrometr, který vyšel s pozitivním výsledkem na přítomnost kokainu. Dále se v batohu nacházela papírová krabička od mobilního telefonu, ve které byl nalezen sáček obsahující kostičky hnědé barvy.

Na dotaz celníků, o jakou látku se jedná, jim kontrolovaný muž sdělil, že se jedná o hašiš. Váha tohoto sáčku činila 78,4 g. Test pomocí detekčního spreje Detect 4 Drugs reagoval pozitivně. V batohu byla ještě nalezena skleněná dóza obsahující sušenou rostlinnou látku, která vzhledem i zápachem připomínala konopí známé jako marihuana, což bylo následně kontrolovanou osobou potvrzeno. Hlídka poté dokončila prohlídku vozidla, při které další látky podléhající zákazům a omezením nenalezla.

O necelé tři hodiny dříve na tom samém místě středočeští celníci při kontrole zastavili vozidlo, ve kterém řidič převážel 9 gramů sušené rostlinné látky, která vzhledem i zápachem připomínala konopí známé jako marihuana.

Oba případy byly předány policii ČR z důvodu věcné nepříslušnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český rozhlas: Projekt Naše čísla hrají přináší unikátní pohled na úspěšnost rozhlasového vysílání

14:21 Český rozhlas: Projekt Naše čísla hrají přináší unikátní pohled na úspěšnost rozhlasového vysílání

Český rozhlas představuje projekt Naše čísla hrají, který poprvé v historii rozhlasu ukazuje široké …