Celní správa: Další dva případy nelegálního převozu nafty řešili ústečtí celníci

15.04.2023 7:14 | Tisková zpráva

Přes tisíc litrů pohonných hmot převážených bez patřičných dokladů odhalili ústečtí celníci ve dvou vozidlech během velikonočních svátků na dálnici D8 u exitu Řehlovice na Ústecku.

Celní správa: Další dva případy nelegálního převozu nafty řešili ústečtí celníci
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Na Bílou sobotu si hlídka celníků vytipovala a zastavila ke kontrole dodávku Mercedes-Benz Sprinter s rumunskou registrační značkou. Hlídka se zaměřila na zavazadlový prostor, kde po částečném, a nakonec úplném vyložení zavazadel odhalila 10 šedých plastových kanystrů o objemu 20 l, jeden plechový sud o objemu 50 l a jeden sud o objemu 200 l.

Nádoby byly schovány v černých igelitových pytlích pod zavazadly ve střední a zadní části nákladového prostoru. Uvnitř nádob se nacházelo celkem 450 litrů načervenalé kapaliny s typickým zápachem motorové nafty. Celníci odebrali kontrolní vzorek a provedli orientační test na přítomnost značkovače, s pozitivním výsledkem.

Anketa

Získají Ukrajinci někdy zpět Krym?

hlasovalo: 30025 lidí

Na Velikonoční pondělí kontrolovala hlídka mobilního dohledu na stejném místě bílou dodávku s přívěsem, též rumunské imatrikulace. Při kontrole nákladového prostoru celníci objevili 17 kanystrů o objemu 25 litrů a 8 kanystrů o objemu 20 litrů, též ukrytých pod osobními zavazadly a dalším převáženým zbožím. V barelech se nacházelo celkem 585 litrů načervenalé kapaliny s typickým zápachem motorové nafty.

Oba řidiči svorně uvedli, že motorovou naftu zakoupili v Belgii a vezou ji do svých zemědělských strojů. Jelikož ale nebyli schopni celníkům předložit k vybraným výrobkům žádné doklady prokazující, že se jedná o vybrané výrobky zdaněné nebo oprávněně nabyté za ceny bez daně, celníci úhrnné množství 1 035 litrů minerálních olejů zajistili.

Podle zákona o spotřebních daních je možné převážet pohonné hmoty bez prokázaní zdanění pouze v nádrži vozidla a k tomu jeden dvacetilitrový kanystr. V případě, že toto ustanovení řidiči nedodrží, riskují propadnutí převáženého zboží, a navíc ještě doplacení dlužné spotřební daně. Tato pravidla platí obdobně v rámci cele Evropské unie.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Tomáš Czernin byl položen dotaz

Válka na Ukrajině

Pane senátore, opravdu věříte tomu, že má Ukrajina šanci Rusko porazit, a že ji USA a ostatní budou podporovat do nekonečna? Nechápejte mě špatně, přeji si, aby Ukrajina Rusko porazila, ale myslím, že je to dost nereálná vize. A co mě ještě na vašem komentáři zarazilo je, že v něm vůbec nepíšete o m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo zdravotnictví: Výrazný nárůst jistoty pro všechny lékaře

16:13 Ministerstvo zdravotnictví: Výrazný nárůst jistoty pro všechny lékaře

Ssignatářům Dohody a členům pracovní skupiny, kterou vytvořilo Ministerstvo zdravotnictví za účelem …