Celní správa: Další kvízomaty odvezli celníci z centra Jihlavy

15.10.2018 8:49

?Ve městech, kde je hazard zakázán obecně závaznou vyhláškou radnice, se provozovatelé výherních hracích přístrojů snaží dál fungovat prostřednictvím tzv. kvízomatů. Ty sice mají ve svém herním spektru začleněn vědomostní prvek, ale místo odpovědi na kvízové otázky stačí hráči jen držet tlačítko Start. Celní správa proto kvízomaty považuje za hazardní hru naplňující definici zákona o hazardních hrách a intenzivně se snaží tento nelegální hazard potírat.

Celní správa: Další kvízomaty odvezli celníci z centra Jihlavy
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo
reklama

V minulém týdnu odvezli pracovníci Celního úřadu pro Kraj Vysočina 18 kvízomatů typu Hollywood Popcorn, Diamond Horse Logic a Jewel ze dvou heren v centru Jihlavy, provozovaných vietnamskými podnikateli.

Zarážející je skutečnost, že se jednalo o kontrolované subjekty, u nichž podezření z porušení zákona o hazardních hrách již bylo zjištěno v měsíci březnu. K ponaučení, nápravě a dodržování zákona to však u nich nevedlo.

Provozovatelům hrozí za zjištěná porušení zákona o hazardních hrách pokuta až do výše 50 milionů korun a propadnutí veškerého herního zařízení, jenž k provozování nelegální hry sloužilo. Během

září byla tato technická herní zařízení zajištěna rovněž ve Velkém Meziříčí, Pelhřimově, Moravských Budějovicích a Žďáru nad Sázavou. Od začátku roku 2018 bylo v rámci Celního úřadu pro Kraj Vysočina zadrženo 122 nelegálních hracích přístrojů. A celní správa bude v boji s nelegálním hazardem důsledně pokračovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie ČR: Informace pro neslyšící – jsme v tom společně

22:20 Policie ČR: Informace pro neslyšící – jsme v tom společně

Situace, ve které se kvůli celosvětovému šíření koronavirové infekce nacházíme, klade na celou spole…