Celní správa: Hradečtí celníci likvidovali nelegální lihoviny

16.06.2018 22:33

Nelegální lihoviny skončily v čistírně odpadních vod v Hradci Králové.

Celní správa: Hradečtí celníci likvidovali nelegální lihoviny
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

1875 lahví lihovin různých objemů, mezi nimi vodka, whisky, rum, gin, likéry či víno zajistili královéhradečtí celníci několika obchodním společnostem a živnostníkům v rámci prováděných kontrol se zaměřením na dodržování zákona o povinném značení lihu a zákona o spotřebních daních v letech 2014 – 2017.

Lihoviny pocházely převážně z provozoven z České republiky nebo byly na jejím území zajištěny při nelegální přepravě.

Jen v minulém týdnu zajistili celníci nedaleko bývalého hraničního celního přechodu Náchod – Běloves u třicetiletého muže ukrajinské státní příslušnosti deset litrů vodky Gold, vodky Ulublena a Režné slzy bez platných kontrolních pásek. Lihoviny byly uschovány pod předním sedadlem spolujezdce.

Společně s 2160 kusy cigaret bez platných tabákových nálepek značek LM, Rothmans a Paramount byly převezeny do skladu celního úřadu. S mužem bude zahájeno řízení o vyměření celního dluhu a spotřební daně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Do výzkumu ICT zařízení a služeb šlo 23 miliard korun

22:33 Český statistický úřad: Do výzkumu ICT zařízení a služeb šlo 23 miliard korun

Význam investic do nových digitálních technologií a služeb v Česku výrazně stoupá. Za posledních pět…