Celní správa: Karlovarští celníci opět zajistili nejen na tržnicích zboží za miliony korun

14.11.2021 21:23 | Tisková zpráva

Karlovarští celníci v boji proti prodeji padělků nepolevují. Od září do začátku listopadu provedli dalších 11 pozitivních kontrol nejen na tržnicích v karlovarském regionu, ale také v kamenných obchodech. Zajistili bezmála 7 500 kusů zboží, jehož hodnota by v ceně originálních výrobků dosahovala více než 38 milionů korun.

Celní správa: Karlovarští celníci opět zajistili nejen na tržnicích zboží za miliony korun
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Obchodníci na tržnicích i kamenných provozovnách nabízeli zboží jako originály světoznámých značek. Tentokrát se nejednalo pouze o obvyklé komodity jakými jsou např. textil a obuv, kabelky, batohy či galanterní zboží, ale také hodinky, dále pak různé parfémy, prací prášky či WC tablety, nově se pak na pultech objevily například hřebeny, u nichž vzniklo podezření, že se jedná o zboží porušující práva duševního vlastnictví.

V nastávajícím předvánočním období se celníci ještě častěji setkávají s padělky hraček, které jsou od originálů velmi vzdálené, především svojí kvalitou. Často se stává, že po rozbalení bývají hračky nejen špinavé, zapáchají, ale také se ulamují jejich části, vyčnívají z nich různé kusy drátů, ostrých plastů, či odpadávají nekvalitně přišité součásti.

Kontroly celníků jsou zaměřeny nejen na ochranu práv majitelů ochranných známek, ale také na ochranu spotřebitele, zdraví osob i životního prostředí. Zajištěním hraček tak celníci chrání i naše nejmenší spotřebitele, k nimž se nekvalitní hračky, kterými by se mohly při hře dokonce zranit, nedostanou.

Anketa

Zvládne Fialova vláda covid lépe než Babišova?

3%
94%
hlasovalo: 36236 lidí

Všechny zajištěné výrobky skončily ve skladu celního úřadu. Celníci případy předali k dalšímu řízení právnímu oddělení Celního úřadu pro Karlovarský kraj. Pokud by se prokázalo, že se jedná o padělky, hrozí pachatelům přestupku pokuta až do výše 10 milionů korun. V případě, že by se majitelé ochranných známek rozhodli využít tzv. zjednodušený postup, bude zboží zlikvidováno.

Od začátku letošního roku zabránili příslušníci dohledu Celního úřadu pro Karlovarský kraj prodeji téměř 13 tisíc padělků či napodobenin zboží, jehož prodejem by majitelům ochranných známek vznikla škoda dosahující bezmála 55 milionu korun.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Věříte v naplnění smluv třeba v NATO?

Už kolikrát jsme byli svědky toho, jak se různé smlouvy porušují. Myslíte, že by v případě potřeby jednalo NATO opravdu podle smluv a rychle? Já si třeba nejsem jistá, zda by třeba kvůli nám nebo Pobaltským státům šli ostatní do války. A jestli, tak jak dlouho by třeba aktivace článku 5 trvala?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MŽP: Miliony pomohou záchranným stanicím, CITES i farmářům s ochranou stád před vlky

22:54 MŽP: Miliony pomohou záchranným stanicím, CITES i farmářům s ochranou stád před vlky

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) dlouhodobě podporuje kvalitní péči o živočichy v záchranných …