Celní správa: Karlovarští celníci zajistili drogy v poště i na silnicích

08.09.2019 18:38

?Karlovarští celníci pokračují v kontrolách přeshraniční přepravy, při nichž, také ve spolupráci s německými kolegy, zajistili od června do srpna drogy v hodnotě téměř 800 tisíc korun.

Celní správa: Karlovarští celníci zajistili drogy v poště i na silnicích
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Pracovníci mobilního dohledu Celního úřadu pro Karlovarský kraj se v rámci součinnostních kontrolních akcí s německými kolegy zaměřují především na odhalování nelegální přeshraniční přepravy zboží.

Společné kontroly čeští a němečtí celníci provádějí pod pracovním názvem COOPERATION DE střídavě na území obou států na pozemních komunikacích, ve vlacích, v okolí tržnic či na poště, kde kontrolují poštovní zásilky. Při kontrolách pomáhají také služební psi speciálně vycvičení na vyhledávání omamných a psychotropních látek.

Od června do srpna zajistili celníci v příhraničí drogy za téměř 800 tisíc korun. Alarmující je nejen zajištěné množství drog, ale také vynalézavost jejich ukrytí i široká škála druhů drog.

V 90 případech objevili celníci téměř 450 ks tablet extáze, 200 g marihuany, 190 g pervitinu, bezmála 130 ks tablet LSD, 95 g amfetaminu a několik gramů kokainu, hašiše a lysohlávek. Případy byly předány k dalšímu řízení.

Přeprava jakéhokoliv množství omamných či psychotropních látek, i v poštovních zásilkách, je trestným činem. Celníci budou v kontrolách pokračovat i nadále.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NPÚ: Střechu věže Jakobínka zdobí plechová makovice

11:53 NPÚ: Střechu věže Jakobínka zdobí plechová makovice

Osazením plechové ozdoby na vrcholek věže Jakobínka v Rožmberku nad Vltavou ve středu 11. září 2019 …