Celní správa: Karlovarští celníci zajistili textil i cigarety

29.04.2018 10:27

Karlovarští celníci v dubnu opět kontrolovali tržnici Asia Dragon Bazar v katastru obce Svatý Kříž na Chebsku, ale také další provozovny v kraji.

Celní správa: Karlovarští celníci zajistili textil i cigarety
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

V prostoru před stánky i v nich našli zboží, u kterého je podezření z porušování práv duševního vlastnictví. Zajistili více než 1 000 kusů textilních výrobků, které stánkaři nabízeli jako originály značek známých výrobců, např. TOMMY HILFIGER, Levi Strauss, Calvin Klein, Nike, GUCCI, či adidas. Hodnota originálních výrobků by dosáhla výše téměř čtyř milionů korun.

Při kontrole tržnice zajistili celníci také cigarety, když si kontrolní hlídka před jedním stánkem všimla zaparkovaného osobního vozidla, v jehož blízkosti se pohybovala osoba, která manipulovala s papírovými krabicemi. Při kontrole krabic a zavazadlového prostoru vozidla našli kartony cigaret částečně značené běloruskými tabákovými nálepkami,  částečně bez tabákových nálepek, nebo s nálepkami označenými písmeny „S“ a „T“, které již nejsou platné. Celkem se jednalo o téměř 50 000 kusů cigaret, které nesplňovaly zákonná ustanovení zákona o spotřebních daních, s celkovým únikem ve výši téměř 172 tisíc korun.

Neznačené cigarety, nebo značené neplatnými tabákovými nálepkami, se však nenachází pouze na pultech tržnic. Při další kontrole, tentokrát provozovny potravin v Nejdku na Karlovarsku, zajistili karlovarští celníci více než 5 000 kusů cigaret označených neplatnou nálepkou. Vybrané výrobky prodejce nabízel v prodejním regále mezi ostatním zbožím, část měl ale ukrytou pod prodejním pultem, nebo v nefunkčním chladicím boxu ve skladu. Celkový daňový únik činil více než 40 tisíc korun.

Další neznačené cigarety pak celníci zajistili ve spolupráci s německými kolegy v rámci součinnostní kontrolní akce COOPERATION DE, kdy při silniční kontrole byl na území ČR vytipován vůz občana SRN, u něhož bylo zajištěno celkem 1 200 kusů neznačených cigaret různých značek.

Všechny textilní i tabákové výrobky celníci při uvedených kontrolách zajistili a případy předali k dalšímu řízení právnímu oddělení Celního úřadu pro Karlovarský kraj.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Export a import

Dělám v logistice. Denně k nám chodí vagóny zboží ze zahraničí, ale od nás jich vyvážímě minimum a situce se stále zhoršuje. Děláte v této problematice něco? Jak se snažíte podporovat náš export? A je import v takové míře nezbytný? Proč?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Ocenění péče o lesy ve Křtinách a celoživotní práce pro přírodu

8:41 AOPK ČR: Ocenění péče o lesy ve Křtinách a celoživotní práce pro přírodu

Cena Agentury ochrany přírody a krajiny ČR se letos udělovala popáté, již tradičně na konferenci Vyb…