Celní správa: Kontrolní vážení nejen o prázdninách

21.08.2023 10:01 | Tisková zpráva

Karlovarští celníci zjistili u jednoho z kontrolovaných vozidel přetížení o více než 3,3 tuny, u dalšího vozidla o 555 kg a přetížení přípojného vozidla o více než 140 procent povolené hmotnosti.

Celní správa: Kontrolní vážení nejen o prázdninách
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Nejen o prázdninách provádí karlovarští celníci na kontrolních stanovištích nízkorychlostní kontrolní vážení v součinnosti s CSPSD Karlovy Vary (Centrum služeb pro silniční dopravu). Pozornost zaměřují především na nákladní a dodávková vozidla s hmotností do 3,5 tuny.

V červnu na dálnici D6 ve směru z Karlových Varů na Cheb zjistili u tuzemského dopravce překročení nejvyšší povolené hmotnosti, a to o 3 377 kilogramů, což byl zatím rekordní případ. Další podobný případ se stal při kontrolním vážení začátkem srpna, kdy řidič řídil dodávku přetíženou o 555 kg s přípojným vozidlem s povolenou maximální hmotností 750 kg, jež bylo přetíženo o 1 052 kg, což činí přetížení o 140,3 %. V obou případech byla za překročení přípustných hodnot stanovených zákonem o pozemních komunikacích uložena na místě pokuta v maximální výši 15 000 korun a zákaz další jízdy. Dopravce čeká správní řízení, které povede odbor dopravy města Sokolov. 

Kontroly nízkorychlostního vážení jsou jednou z mnoha kompetencí celní správy, které provádí v součinnosti s dalšími složkami.

Karlovarští celníci zjistili při kontrolním vážení ve svém regionu od začátku letošního roku do 10. srpna 122 porušení zákona o pozemních komunikacích a udělili pokuty v celkové výši 570 000 korun. Případy 60 provozovatelů budou dále šetřeny ve správním řízení. 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DIAMO: Odstřel skipové věže Dolu Lazy proběhne 27. 7. 2024

19:15 DIAMO: Odstřel skipové věže Dolu Lazy proběhne 27. 7. 2024

Státní podnik DIAMO pokračuje s demolicí bývalého Dolu Lazy. V sobotu 27. 7. v 10:00 hodin dopoledne…