Celní správa: Kuřivo pašeráci nedovezli

28.01.2020 15:39

Během posledních čtrnácti dnů se hradečtí celníci setkali hned se dvěma případy, při nichž zajistili nelegální kuřivo, celkem 6580 kusů cigaret a 4,4 kilogramy tabáku určeného ke kouření.

Celní správa: Kuřivo pašeráci nedovezli
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo
reklama

V minulých dnech si hlídka mobilního dohledu operující v polském příhraničí vytipovala ke kontrole osobní automobil české imatrikulace. Řídil jej devětačtyřicetiletý muž. Na standardně položenou otázku celníků, zda s sebou veze alkohol, cigarety, tabák, narkotika nebo větší množství léčiv, reagoval překvapivě pozitivně. Na místě vzápětí sdělil, že si veze z Polska cigarety a tabák. Údajně je koupil od neznámého muže, který ho s nabídkou oslovil na polské tržnici. 4000 tisíce kusů cigaret značek Marlboro a LM a devět igelitových sáčků napěchovaných tabákem celníci zajistili. Kuřivu chyběly tabákové nálepky a bylo přepravováno ve větším množství, než je určeno pro osobní spotřebu.

Ve druhém případě se nelegálního převozu 2 580 kusů cigaret značek Fest a Gold NZ dopustila jednapadesátiletá žena.

Oběma lidem bude doměřena spotřební daň, ve výši 22 424 a 8 056 korun, vysloveno propadnutí zboží a ve správním řízení jim hrozí pokuta v řádech tisíců až desetitisíců korun.

Fyzické osoby, které dopravují cigarety pro osobní spotřebu z členských zemí Evropské unie, je mohou dovézt bez toho, aniž by uhradili spotřební daň, pouze v zákonem stanoveném limitu 800 kusů cigaret a 1 kilogram tabáku ke kouření. U cigaret ze třetích zemí platí osvobození od daně z přidané hodnoty, spotřební daně a cla u 200 kusů cigaret nebo 250 gramů tabáku ke kouření.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MPSV: Vláda přijala návrh ministryně Jany Maláčové na zvýšení životního a existenčního minima

20:27 MPSV: Vláda přijala návrh ministryně Jany Maláčové na zvýšení životního a existenčního minima

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) prosadila nařízení vlády, kterým se od 1. du…