Celní správa: Mobilní rentgen odhalil pašované cigarety

20.10.2018 22:22 | Zprávy

V Plzeňském kraji proběhla kontrolní akce celníků, zaměřená na pátrání po zboží uniklém celnímu dohledu, dále na nelegální přepravu lihovin, tabáku a tabákových výrobků a na odhalování omamných a psychotropních látek. Kontroly byly prováděny pomocí mobilního velkokapacitního rentgenu, který je schopen odhalit případné tajné schránky nebo jiné úpravy na vozidle k ukrytí kontrabandu.

Celní správa: Mobilní rentgen odhalil pašované cigarety
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Na D5 bylo vytipováno ke kontrole dodávkové vozidlo ukrajinské registrační značky. Pomocí rentgenu celníci zjistili, že v dodávce se v dutině pod podlahou a v prazích nachází kvádry, tvarem připomínající krabičky cigaret. Vše bylo následně prověřeno služebním psem na vyhledávání tabáku, který domněnku potvrdil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Hlasování o důvěře

Kritizujete Babiše za to, že na hlasování chyběl, ale není vám spíš trapně z toho, že jste vyvolali hlasování a pak nebyli schopni ani zajistit, aby hlasovala všichni poslanci z opozice? Jitka

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VLS: Zákaz vstupu do lesů na Karlovarsku a Ústecku

22:03 VLS: Zákaz vstupu do lesů na Karlovarsku a Ústecku

V zájmu zdraví a bezpečnosti vyhlašuje Vojenský lesní úřad zákaz vstupu do lesů lesních správ Valeč,…