Celní správa: Nelegální přeprava topného oleje řidiči opět nevyšla

25.10.2019 13:18

V uplynulých dnech odhalili ústečtí celníci v příhraničí další nelegální přepravu topných olejů, tzv. červené nafty.

Celní správa: Nelegální přeprava topného oleje řidiči opět nevyšla
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Hlídka mobilního dohledu si v ranních hodinách vytipovala a zastavila v obci Sobědruhy na Teplicku červenou dodávku značky Ford Tranzit, kterou řídil sedmačtyřicetiletý Ústečan. Celníci v nákladovém prostoru nalezli dvě nádoby IBC o obsahu á 1.000 litrů a jeden plechový sud o objemu 200 litrů s kapalinou načervenalé barvy a zápachem motorové nafty.

Jelikož řidič nepředložil hlídce žádné doklady prokazující řádné zdanění vybraných výrobků, celníci odebrali z nádob vzorky a celkem 2.179 litrů topného oleje v hodnotě 38.900 korun zajistili. Řidič navíc neměl, vzhledem k přepravě nadlimitního množství nebezpečných látek, vozidlo označeno oranžovými bezpečnostními tabulkami. Za tento přestupek mu byla uložena pokuta ve výši dva tisíce korun. Topný olej propadne ve prospěch státu a výtečník bude muset uniklou spotřební daň ve výši 23.861 korun celníkům doplatit.

Jak se později ukázalo, ten samý muž se již stejného jednání dopustil 30.září. To jej hlídka celníků kontrolovala v obci Krupka a v bílé dodávce značky Iveco objevila bezmála dva tisíce litrů topného oleje, též bez patřičných dokladů prokazujících jeho řádné zdanění či nabytí bez daně.

Od začátku roku ústečtí celníci zmařili 15 pokusů o nelegální přepravu minerálních olejů, při kterých zajistili 37 897 litrů topného oleje. Zabránili tak daňovému úniku ve výši 391.937 korun. U jednoho řidiče objevili celníci značený minerální olej i v běžné nádrži jeho vozidla.

„Červená nafta“ je určena výhradně pro výrobu tepla, z důvodu nižší ceny je však u nás podvodně používána pro pohon motorových vozidel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skupina ČEZ dokončila prodej bulharských aktiv za 335 milionů euro

8:26 Skupina ČEZ dokončila prodej bulharských aktiv za 335 milionů euro

Dnes došlo k vypořádání prodeje bulharských aktiv mezi Skupinou ČEZ a společností Eurohold, která za…