Celní správa: Obsluhující v hernách bydleli, nelegální činnost provozovali nonstop

09.10.2024 7:23 | Tisková zpráva

Ostravští celníci ze sekce Pátrání provedli v září závěrečnou realizaci trestního spisu SPIN, která byla zaměřena na nelegální provozování hazardních her. V Moravskoslezském a Olomouckém kraji zadrželi čtyři osoby české národnosti.

Celní správa: Obsluhující v hernách bydleli, nelegální činnost provozovali nonstop
Foto: Celní správa
Popisek: Celní správa

Při prohlídkách zajistili celníci čtrnáct herních zařízení, finanční hotovost ve výši 200 000 korun, důkazní písemnosti. Finanční zisk z nelegálních technických herních zařízení byl stanoven na 3,5 mil. korun. Škoda na neodvedené dani je ve výši 1 250 000 korun.

Realizaci případu předcházela takřka roční práce nejen příslušníků ze sekce Pátrání, ale rovněž celníků z oddělení Dohledu nad subjekty Celního úřadu pro Moravskoslezský kraj. Ti ve třech nelegálních hernách na území města Karviná, Opava a Ostrava provedli celkem 11 kontrol, při kterých zajistili 16 nelegálních automatů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Proč zřizovat nějako krizovou komisi?

Kdo by měl být jejím členem? Kdo by ji jmenoval? Na jak dlouho? A jestli se může sejít a rozhodovat nějaká komise, proč by nemohl i parlament? Nějak to nechápu a myslím, že by o zásadních věcech měli rozhodovat politici, které si volíme ne bůh ví kdo.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

APSS znovu k nelegálním poskytovatelům sociálních služeb

10:17 APSS znovu k nelegálním poskytovatelům sociálních služeb

Cílem musí být to, aby nelegální poskytovatelé sociálních služeb, kteří ohrožují zdraví a život seni…