Celní správa: Padělky obuvi v hodnotě 14 milionů korun do Španělska nedoputovaly

10.07.2024 16:05 | Tisková zpráva

Padělky obuvi objevili celníci při kontrole v pražských Kunraticích. Nacházely se v nákladním vozidle s chladícím přívěsem a podle předložených dokladů směřovaly do Španělska.

Celní správa: Padělky obuvi v hodnotě 14 milionů korun do Španělska nedoputovaly
Foto: Celní správa
Popisek: Celní správa

V úterý 2. července hlídka pražských celníků mobilního dohledu zastavila ke kontrole v ulici Pramenná v Praze 4 – Kunratice nákladní vozidlo rumunské imatrikulace s chladícím přívěsem, ve kterém se nacházelo velké množství kartonových krabic. Po předložení všech potřebných dokladů a zběžné kontrole vozidla celníci pojali podezření, že se uvnitř nachází zboží porušující práva duševního vlastnictví. Z tohoto důvodu hlídka vyzvala řidiče, aby ji následoval na služebnu, kde proběhla důkladná kontrola přepravovaného zboží.

Celníci kontrolou objevili přes 13 tisíc kusů (6 526 párů) velmi sofistikovaných padělků obuvi značek Nike, adidas a FILA v celkové hodnotě 14 milionů korun. Řidič celníkům sdělil, že o tom, že převáží padělky, nevěděl. Podle předložených dokladů mělo zboží putovat do Španělska. Celníci padělky zajistili a uložili do skladu celního úřadu, dokud se případ nevyřeší. V případě, že by se majitelé ochranných známek rozhodli využít tzv. zjednodušený postup, bude zboží ekologicky zlikvidováno. Pokud by se případ řešil soudní cestou, hrozí pachateli pokuta až do výše 10 milionů korun.

U řidiče byl navíc zjištěn nedoplatek na pokutách za dopravní přestupky ve výši 2 tisíce korun, který na místě prostřednictvím platebního terminálu uhradil v plné výši.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Spokojenost???

Dobrý den, pane vícepremiére, chci se zeptat: 1) Zda jste spokojen s dosavadním působení ve vládě? 2) v mainstreamovych médiích (nebudu jmenovat) vyšel článek, že zakládající člen pirátské strany opouští Vaší stranu, převážně z důvodu, že Vám jde pouze o omlouvám se za tento náš "vesnický" výraz o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ v 1. pololetí postavil téměř stovku nových veřejných dobíjecích stojanů pro elektroauta

13:04 ČEZ v 1. pololetí postavil téměř stovku nových veřejných dobíjecích stojanů pro elektroauta

ČEZ letos zprovoznil už 94 nových stanic, v síti jich je celkem 754. Pokračuje stavba ultrarychlých …