Celní správa: Perný víkend libereckých celníků

16.03.2023 21:42 | Tisková zpráva

Od sobotního rána měla hlídka mobilního dohledu na Liberecku pořádně napilno. Jen do pondělního rána zaznamenali celníci šest případů, při kterých zajistili necelých 43 tisíc kusů cigaret bez platné tabákové nálepky ČR, s únikem na spotřební dani více než 150 tisíc korun českých.

Celní správa: Perný víkend libereckých celníků
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Uvedené případy vyvrcholily právě v pondělních dopoledních hodinách, kdy příslušníci mobilního dohledu zastavili u hraničního přechodu v Hrádku nad Nisou vozidlo, ve kterém cestovaly čtyři osoby. Při běžném dotazu celníků, zda převážejí nějaké zboží, řidič vozidla zmínil sedm kartonů cigaret.

Po následné úplné fyzické kontrole vozidla hlídka zjistila, že se ve vozidle nachází podstatně víc než pouze sedm kartonů udaných řidičem. V zavazadlovém prostoru našli příslušníci celní správy 9 igelitových tašek a 3 papírové krabice napěchované cigaretami, které se cestující ani nesnažili skrýt. Celkové množství, které celníci v automobilu nalezli, činilo 146 kartonů cigaret. Řidič vozidla se přihlásil pouze k uvedeným sedmi kartonům, které přiznal již na začátku kontroly. K ostatním cigaretám se přihlásil zbytek osádky, všichni cestující uvedli, že si cigarety vezou pro osobní spotřebu a doklad o koupi nemají. Přitom pro osobní spotřebu zákon stanoví limit 800 cigaret, což jsou 4 kartony.

Protože tento případ výrazně překračoval znaky přestupku, byla na místo přivolaná výjezdová skupina odboru pátrání Generálního ředitelství cel, která si případ převzala. V trestním řízení posádce hrozí za přečin porušení předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží trest odnětí svobody až na 3 roky a propadnutí zboží.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

spalovací motory

Kéž by se vám podařilo zrušit zákaz spalovacích motorů, ale upřímně, věříte tomu, že se vám to podaří? Jak toho chcete docílit? Zatím to nevypadá, že by EU chtěla zákaz zrušit. Nejsou to z vaší strany jen plané sliby před volbami?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ombudsman: Přístupnost veřejných institucí stále pokulhává, ukázaly výzkumy

7:02 Ombudsman: Přístupnost veřejných institucí stále pokulhává, ukázaly výzkumy

Dva výzkumy veřejného ochránce práv ověřovaly přístupnost veřejných budov z pohledu stavebního práva…