Celní správa: Podvodné e-maily zasílané jménem Celní správy ČR

02.01.2022 21:21 | Tisková zpráva

Celní správa ČR upozorňuje, že jsou jejím jménem rozesílány příjemcům zásilek objednaných v zahraničí podvodné e-maily, které požadují doplatek na dani z přidané hodnoty.

Celní správa: Podvodné e-maily zasílané jménem Celní správy ČR
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Upozorňujeme, že v souvislosti s objednávkou zboží (např. kosmetiky) ze zemí mimo EU se objevují případy nevyžádaných e-mailů z adresy service@cs.mfcr.cz, kdy je u objednaného zboží s hodnotou vyšší než 22 EUR požadován celními orgány doplatek DPH.

Podle e-mailu není možné bez doplatku zásilku doručit a je nutné dokoupit tzv. "PIN kód", který je následně zaslán na adresu service.customs@cs.mfcr.cz<mailto:service.customs.cs.mfcr.cz@dr.com> .

Adresát následně obdrží nový kód zásilky a odkaz pro správné potvrzení poštovní adresy. Celý e-mail je psán v angličtině.

Celní správa ČR varuje, že se jedná o podvodný e-mail, jehož cílem je obohatit se a oklamat příjemce. Aktuální informace o probíhajícím celním řízení poštovních zásilek do hodnoty 150 EUR jsou k dispozici na ZDE.

Celní orgány při celním řízení komunikují s příjemcem/deklarantem o případné výši vyměřené DPH přímo přes aplikaci eCeP, nebo prostřednictvím jeho zástupce.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Co byste řekla na pražskou koalici ODS a ANO?

Vypadá to totiž, že se váš lídr, kterého jste tak vehementně prosazoval, byť jste byl proto často mnohým smích, se s nikým jiným asi nedohodne

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Na Pražském hradě jednali představitelé evropských zemí o bezpečnostních a ekonomických problémech kontinentu

22:54 Úřad vlády: Na Pražském hradě jednali představitelé evropských zemí o bezpečnostních a ekonomických problémech kontinentu

Otázky udržení míru, stability, energetické bezpečnosti a současné ekonomické situace byly hlavními …