Celní správa: Polykače kokainu z autobusu odhalil speciálně vycvičený pes celníků

03.03.2023 9:44 | Tisková zpráva

Celníci z Protidrogového oddělení v Plzni ve spolupráci s kolegy z celního úřadu zadrželi v loňském srpnu v Rozvadově nigerijského drogového kurýra, tzv. „polykače“, v jehož útrobách bylo 55 kontejnerů kokainu o váze 624,8 g. V těchto dnech mu Okresní soud Tachov uložil nepodmíněný trest v délce trvání 6 let s následným vyhoštěním.

Celní správa: Polykače kokainu z autobusu odhalil speciálně vycvičený pes celníků
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Pětačtyřicetiletý cizinec cestoval linkovým autobusem na trase Brusel – Praha, přičemž cílovou destinací mělo být Rakousko.  Při celní kontrole na něj pozitivně reagoval služební pes vycvičený na vyhledávání drog, označil ho a muž byl pro podezření přepraven do zdravotnického zařízení. Následné rentgenové vyšetření prokázalo výskyt cizích předmětů v tělních dutinách cestujícího a laboratorní rozbory potvrdily podezření celníků, že se jedná o kokain. Během jednoho dne vyloučil organismus muže postupně všechny kontejnery s drogami. 

Riskantním jednáním si měl pašerák přijít na 50 000 Kč.

Spolu s celníky z Protidrogového oddělení v Plzni se na případu podílela též Policie ČR, Služba kriminální policie a vyšetřování v Tachově.

reklama

autor: Tisková zpráva

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

potíraní dezinformací

Vaše vláda chce neustále bojovat proti dezinformacím, ale zároveň šetříte ve školství. Nemáte dojem, že to nejde dohromady? A co třeba využít peníze na potírání dezinformací a dát je do školství? A co to vlastně ta dezinformace je? Co když se něco jeví jako dezinformace, ale za chvíli se ukáže, že j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Plzeň: Lvíčata opustila porodní box

22:02 Zoo Plzeň: Lvíčata opustila porodní box

Samice lva berberského, původem ze Zoo Hannover, přivedla 9. srpna na svět další mláďata; 1 samce a …