Celní správa: Pozor na dovoz korálů, lastur a mušlí

31.05.2017 19:15 | Zprávy

V období dovolených se celníci na Letišti Václava Havla v Praze Ruzyni setkávají při kontrolách zavazadel turistů s různými druhy korálů, lastur a mušlí, které si přivážejí z dovolené jako suvenýr, aniž by tušili, že porušují platné mezinárodní předpisy.

Celní správa: Pozor na dovoz korálů, lastur a mušlí
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Mnohé z těchto suvenýrů jsou chráněnými exempláři ohrožených druhů živočichů a rostlin, jenž jsou chráněny mezinárodní úmluvou CITES (mezinárodní Úmluva o mezinárodním obchodu s volně žijícími druhy živočichů a planě rostoucích rostlin). A proto se pro některé z nich může stát návrat z exotické dovolené i nepříjemným zážitkem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Pomoc rodinám

Vy teď hodně prezentuje návrhy na pomoc rodinám, ale proč jste na jejich prosazení netlačili víc v minulém volebním období, když jste byli ve vládě, a kdy podle mě problém narůstal do obřích rozměrů? Netvrdím, že za to můžete vy, ale ani si nemyslím, že jste lidem nějak pomohli.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Národní zemědělské muzeum: Tajemná velikonoční detektivka již tuto sobotu

22:03 Národní zemědělské muzeum: Tajemná velikonoční detektivka již tuto sobotu

Národní zemědělské muzeum v Praze zve malé i velké návštěvníky na velikonoční hru, detektivní pátrán…