Celní správa: Předvánoční prodej znamená pro celníky zvýšenou pozornost

20.12.2018 18:40

Padělky v hodnotě převyšující milion korun zajistili v uplynulých dnech ústečtí celníci na příhraničních tržnicích i v kamenných obchodech.

Celní správa: Předvánoční prodej znamená pro celníky zvýšenou pozornost
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Na riziko zvýšené nabídky padělků či napodobenin v předvánočním prodeji reagovali celníci intenzivní kontrolní činností.

Při kontrolách stánků i kamenných obchodů ve Hřensku, Loučné pod Klínovcem, Moldavě a Děčíně zajistili 517 kusů výrobků podezřelých z porušování práv duševního vlastnictví. Mezi zajištěným zbožím tradičně převládaly boty a textilní výrobky. Obuv s designem zaměnitelným s ochrannými známkami a průmyslovými vzory Salomon či Crocs a tepláky, mikiny, svetry, bundy neoprávněně označené logy renomovaných světových výrobců (adidas, Nike, Bench, Lacoste, Mamut či Jack Wolfskin) skončily ve skladu zajištěného zboží ústeckého celního úřadu. Podle sdělení samotných prodejců bylo zboží zakoupeno na pražské tržnici SAPA.

Celníci se do boje proti padělkům a pirátství zapojují dlouhodobě. Od začátku roku již ústečtí celníci zajistili bezmála 14 tisíc padělků či napodobenin, jejichž hodnota, vyjádřená v ceně originálních výrobků, dosáhla téměř 11 milionů korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Státní zemědělská a potravinářská inspekce s celním úřadem zamezila uvedení šesti a půl tuny nebezpečných sušených fíků na trh

7:34 Státní zemědělská a potravinářská inspekce s celním úřadem zamezila uvedení šesti a půl tuny nebezpečných sušených fíků na trh

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) ve spolupráci s Celním úřadem pro Střed…