Celní správa: Prodejci nabízeli nejen padělky, ale také léky

08.10.2023 16:13 | Tisková zpráva

Karlovarští celníci v boji proti prodeji padělků nepolevují, při kontrolách během září zajistili zboží za téměř 1,7 milionu korun. V rámci kontrolní činnosti se zaměřili na prodej zboží, jež porušuje práva duševního vlastnictví, a ochranu spotřebitele. Kontroly provádějí nejen na tržnicích, ale i v kamenných prodejnách v celém regionu.

Celní správa: Prodejci nabízeli nejen padělky, ale také léky
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

V průběhu měsíce září při 12 kontrolách zajistili celníci v karlovarském regionu více než 1 000 kusů zboží, jež vykazovalo znaky padělků, čímž by mohlo dojít k porušení práv duševního vlastnictví. Ve většině případů se jednalo o napodobeniny obuvi, textilu, kabelek, batohů, peněženek, nebo hraček. Hodnota zboží světoznámých značek vyjádřená v cenách originálních výrobků by dosahovala výše bezmála 1,7 milionu korun.

Celníci se také účastnili součinností akce se Státním ústavem pro kontrolu léčiv (SUKL), při které během dvou kontrol pracovníci kontrolního ústavu zajistili v provozovnách a jejich skladech bezmála 800 kusů léčivých přípravků, k jejichž prodeji neměli prodejci příslušná povolení.

Od ledna letošního roku zajistili příslušníci Celního úřadu pro Karlovarský kraj při více než 50 pozitivních kontrolách na tržnicích i v kamenných provozovnách téměř 7700 kusů zboží v hodnotě přesahující 40 milionů korun.

Veškeré zajištěné zboží skončilo ve skladu celního úřadu. Případy byly předány k dalšímu řízení právnímu oddělení. Pokud by se prokázalo, že se jedná o padělky, hrozí pachatelům přestupku pokuta až do výše 10 milionů korun. V případě, že by se majitelé ochranných známek rozhodli využít tzv. zjednodušený postup, bude zboží zlikvidováno. Přestupky nelegálního prodeje léků řeší SUKL. Celníci budou v kontrolách nejen tržnic pokračovat i nadále.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

plat

Dobrý den, je pravda, co tvrdí ten mladý youtuber a europoslanec, že kromě vysokého platu, což se ví dlouho, dostávají ale europoslanci ještě další peníze? Prý až 700 000 korun měsíčně na odměny svého týmu a 127 000 na vedení kanceláře ve své zemi, současně si jsou vám propláceny letenky do země v ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Výstava srovnává současný a budoucí most na Výtoni

7:23 Správa železnic: Výstava srovnává současný a budoucí most na Výtoni

Správa železnic zahájila venkovní panelovou výstavu, která nabízí srovnání stávající a plánované pod…