Celní správa: Půlmilionový únik u respirátorů z dovozu odhalili pardubičtí celníci

18.01.2022 17:56 | Tisková zpráva

Několikaměsíční úsilí, stohy vyžádaných složitých dokumentů a mnohdy až detektivní práce byla zakončena úspěchem pardubických celníků. Chrudimské společnosti, dovážející respirátory z Číny, celníci doměřili clo ve výši půl milionu korun.

Celní správa: Půlmilionový únik u respirátorů z dovozu odhalili pardubičtí celníci
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Firma z Chrudimi při dovozu čínského zboží uváděla, že se jedná o léčebné dýchací přístroje se sazbou cla 0 % nebo o dýchací přístroje a plynové masky se sazbou cla 1,7 %. Hlavní indicií pro zahájení následné kontroly zboží byla pro pardubické celníky odchodní činnost společnosti úzce zaměřené na nákup a prodej respirátorů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Nemyslíte, že to už opravdu přeháníte?

Podle mě byli sms opravdu výhružné. Navíc nechápu, že jste je vůbec poslal. Vás nenapadlo, že se tím totálně zdiskreditujete? A to jako takto po sms vyjednáváte normálně? To mi také nepřijde státnické.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Letiště Praha odbavilo v roce 2025 téměř 17,8 milionu cestujících

13:21 Letiště Praha odbavilo v roce 2025 téměř 17,8 milionu cestujících

Na Letišti Václava Havla Praha bylo v roce 2025 odbaveno celkem 17 750 528 cestujících. To je meziro…