Celní správa: Služební pes Stuart objevil pašované cigarety

15.11.2020 22:45

?Ve čtvrtek 12. listopadu během dopolední směny si celníci z oddělení mobilního dohledu vytipovali ke své kontrole dodávkové vozidlo Mercedes Benz stříbrné barvy s britskými registračními značkami. Za dodávkou byl ještě připojen přívěs, který měl rumunskou registrační značku. Ve vozidle cestovaly tři osoby, konkrétně se jednalo o dva muže (26 let a 53 let) a jednu ženu (18 let).

Celní správa: Služební pes Stuart objevil pašované cigarety
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo
reklama

Kontrolou vozidla a zavazadlového prostoru bylo zjištěno, že se uvnitř nachází téměř sedm tisíc kusů cigaret nejrůznějších značek, např. Kent, Pall Mall nebo Winston, opatřených rumunskou tabákovou nálepkou. Kartony cigaret byly uloženy jednak v batohu a tašce na zadních sedačkách a dále další kartony byly důmyslně ukryty v prostoru za zadními sedačkami a také pod sedadlem řidiče.

Velkým pomocníkem celníků byl v té chvíli služební pes Stuart, specialista na vyhledávání cigaret a tabákových výrobků, který obě tajné skrýše označil.

Každá osoba pohybující se po Evropské unii může přepravovat 800 kusů cigaret, tímto byl limit jednoznačně překročen a únik na spotřební dani a DPH je více než 20 tisíc korun. Celníci veškeré zboží zajistili a celý případ se bude dále šetřit ve správním řízení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Celní správa: Ústečtí celníci objevili u dálnice nebezpečné chemikálie

22:54 Celní správa: Ústečtí celníci objevili u dálnice nebezpečné chemikálie

Černou skládku nebezpečných chemikálií odhalila zcela náhodně hlídka výkonového zpoplatnění na 65. k…