Celní správa: Středočeští celníci se řídí heslem „důvěřuj, ale prověřuj“

09.08.2020 22:47 | Zprávy

I letošní léto se vyznačuje zvýšeným počtem řidičů, kteří využívají zpoplatněné úseky dálnic bez uhrazení časového poplatku.

Celní správa: Středočeští celníci se řídí heslem „důvěřuj, ale prověřuj“
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Za prázdninový měsíc červenec zkontrolovali středočeští celníci více než 300 vozidel. Zaměřili se na to, zda mají platný dálniční kupon a řádně zaplacené mýtné. Při těchto kontrolách zjistili celkem 275 porušení právních předpisů, z čehož ke správnímu řízení postoupili dvanáct z těchto hříšníků.

Nejčastějším porušením právních předpisů v oblasti časového zpoplatnění byla absence platného dálničního kuponu, či nevylepení tohoto kuponu na čelním skle vozidla. Při kontrolách elektronického mýta byla nejčastějším porušením chybně nastavená palubní jednotka a neuhrazené mýtné za projeté kilometry po zpoplatněné komunikaci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Mírová dohoda

Vy to, s čím nyní přichází USA považujete za mírovou dohodu? Já to vidím tak, že vlastně jen nechává Ukrajinu napospas Rusku. Nebo v čem je podle vás kompromisní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NZM: Stoletá lokomobila Brouhot & Cie se po rekonstrukci představí v Ostravě

22:08 NZM: Stoletá lokomobila Brouhot & Cie se po rekonstrukci představí v Ostravě

Více než sto let stará parní lokomobila bude ve středu 10. prosince od 11 hodin představena veřejnos…