Celní správa: Tři palety léků s obsahem pseudoefedrinu do cíle nedojely

07.03.2023 12:43 | Tisková zpráva

Šest set kilogramů zajištěných léků s obsahem efedrinu a pseudoefedrinu je výsledkem kontroly zaměřené pardubickými celníky na malá dodávková vozidla.

Celní správa: Tři palety léků s obsahem pseudoefedrinu do cíle nedojely
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Hlídka mobilního dohledu na konci února vytipovala a zastavila v blízkosti hraničního přechodu s Polskem nenápadnou dodávku. Při kontrole  zjistili v nákladním vozidle rumunské imatrikulace jedoucím na trase z Polska do Rumunska nelegální přepravu zboží. Konkrétně se jednalo o 1.629.000 kusů tablet léků s obsahem efedrinu/pseudoefedrinu s označením EFEDRINA ARENA 50mg tablets a COLD RELIEF 5mg/120mg tablets, které se používají jako prekurzor při výrobě psychotropních látek.

Na místo byli okamžitě přivoláni příslušníci protidrogového oddělení Generálního ředitelství cel, kteří proti podezřelé osobě rumunské národností zahájili úkony trestního řízení pro zvlášť závažný zločin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Řidiči v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody 10 až 18 let.

Odhadovaná prodejní cena metanfetaminu (tzv. pervitinu) vyrobeného ze zajištěných léků by na černém trhu přesáhla částku 140 milionů korun.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Lubomír Metnar byl položen dotaz

Bude válka?

Podle Řehky je válka Ruska s NATO možná. Možné v životě vše, to je pravda. Nakolik je ale podle vás taková válka pravděpodobná? A nebyla by to třetí světová? Nechci nic zlehčovat, ale nesnaží se tak Řehka ospravedlnit jen rekordní výdaje na obranu, minimálně s nimi přichází v době, kdy vláda potřebu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Pokus vraždy - obvinění 2 osob

22:02 Policie ČR: Pokus vraždy - obvinění 2 osob

Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (N…