Celní správa: Upozornění na podvodné jednání přepravní společnosti Asia Airline Logistics

11.07.2018 17:03

?Generální ředitelství cel upozorňuje na podvodné jednání přepravní společnosti ASIA AIRLINE LOGISTICS, která vyžaduje po příjemci zboží zaplacení poplatků, souvisejících s celním řízení v České republice.

Celní správa: Upozornění na podvodné jednání přepravní společnosti Asia Airline Logistics
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo
reklama

Zmíněná společnost zasílá příjemcům zboží falešný předpis, který má údajně odesílat Celní správa ČR a požadovat zaplacení částky 650 EUR za pojištění zboží, které se nachází v celním skladu. Příjemce je mylně informován v tom smyslu, že teprve po uhrazení požadované částky čeští celníci proclí zboží.

V této souvislosti chceme upozornit na skutečnost, že zboží je do doby předložení celním orgánům k celnímu řízení ve skladech přepravních společností, a celní řízení je v České republice zdarma. Do volného oběhu je zboží propuštěno po zaplacení vyměřeného cla a daní (daň z přidané hodnoty, u některých druhů zboží i spotřební daň). Zdůrazňujeme, že celním orgánům se v souvislosti s celním řízení neplatí žádné poplatky za pojištění či skladování zboží.

Falešný dokument obsahuje jméno brig. generála Milana Poulíčka, který je generálním ředitelem Generálního ředitelství cel, nikoliv celníkem pracujícím na údajné celní pobočce Bohumín. Razítko, podpis i uvedený název „Czech Customs service" vykazují známky podvodného jednání. Logo Celní správy ČR je rovněž zneužito pachateli pro tento podvod.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj má novou přírodní památku, Klokočínské louky, plné vzácných zvířat

22:54 Jihočeský kraj má novou přírodní památku, Klokočínské louky, plné vzácných zvířat

Klokočínské louky se staly další přírodní památkou jižních Čech. Rozhodla o tom dnes Rada Jihočeskéh…