Celní správa: Úspěšná razie proti padělkům

29.07.2018 14:01

Falešné šály, pánská trika, ale i magnetky pro děti zadrželi pardubičtí celníci na kontejnerovém překladišti v České Třebové. Hodnota originálů se blíží šedesáti milionům korun.

Celní správa: Úspěšná razie proti padělkům
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Kontraband téměř osmi tisíc kusů odhalili celníci ve čtyřech kontejnerech z Číny během několika týdnů, maskoval je rozličný sortiment zboží. Celníci se museli doslova prodrat stovkami kartonů, než narazili na ty v uvozovkách pravé.

Na podlaze v přední části jednoho z nich objevili bezmála dvacet krabic, v nichž se ukrývalo čtyři tisíce šál, které vypadaly velmi podobně jako ty od světoznámého výrobce oblečení.

Celní kontroloři pojali podezření nad jejich pravostí a zkontaktovali právního zástupce pro Českou republiku. Ten potvrdil domněnku, že jde o padělky. Celníci nelegální napodobeniny zadrželi a vyčíslili škodu, která by vznikla prodejem koncovým zákazníkům, na úctyhodných 60 000 000 milionů korun.

Stejným procesem identifikace, prošly i ostatní napodobeniny, byly však naopak rozesety po celém prostoru přepravních schránek.

Před několika dny se podařilo pardubickým celníkům odhalit padělky také na tuzemském trhu, a to v kamenném obchodě. Konkrétně se jednalo o sluneční brýle, sportovní obuv, nabíječky pro telefony, dětské a dámské oblečení.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Josef Bernard byl položen dotaz

Inflace

Proč jinde klesá, jen u nás roste? Asi to není vina jen vás politiků, ale přijde mi, že ani vy nijak nepřispíváte tomu, aby se snížila. Jestli to tak není, tak mě o tom přesvěčte.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚZSVM: Resort financí zjednodušuje převod nepotřebného státního majetku na obce a kraje

22:54 ÚZSVM: Resort financí zjednodušuje převod nepotřebného státního majetku na obce a kraje

Ministerstvo financí a Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) výrazně zjednoduší p…