Celní správa: V prodejně smíšeného zboží celníci objevili léky

28.04.2023 22:05 | Tisková zpráva

Rovných 1 206 tablet a 56 gelových sáčků léků na posílení mužské erekce zajistili ústečtí celníci při kontrole provozovny se smíšeným zbožím na Chomutovsku.

Celní správa: V prodejně smíšeného zboží celníci objevili léky
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

V minulých dnech prováděli celníci kontrolu v jedné z provozoven v katastru obce Hora Svatého Šebestiána. Primárně se zaměřili na prodej a skladování zboží porušujícího některá práva duševního vlastnictví a řádné zdanění vybraných výrobků.

Anketa

Jste rádi, že EU rozšiřuje emisní povolenky i na dopravu a bydlení?

1%
98%
hlasovalo: 28098 lidí

Při kontrole provozovny celníci objevili blistry s léky ukryté v batozích zavěšených na stěně. Další léčivé přípravky nalezli také v krabici pod pokladnou. Konkrétně se jednalo o 250 kusů tablet přípravků Cenforce 100mg, 210 kusů tablet Cenforce 200mg, 325 kusů tablet Kamagra Gold 100mg, 256 kusů tablet Cobra 130mg, 165 kusů tablet Cobra 120mg a 56 gelových sáčků Kamagra oral jelly 100mg, tedy léků určených k léčbě erektilní dysfunkce. Část blistrů byla nastříhaná na jednotlivé tablety, což nasvědčovalo prodeji i po kusech.

Celníci o nálezu informovali Státní ústav pro kontrolu léčiv, který rozhodl o zajištění léčivých přípravků. Zadokumentovaný případ včetně zajištěných léků celníci následně předali pracovníkům SUKL k dalšímu šetření.

Padělané a nelegální léčebné přípravky představují závažnou hrozbu pro lidské zdraví. U padělků a nelegálních přípravků není možné hovořit o účinnosti, kvalitě a hlavně bezpečnosti. Jejich užívání může způsobit vážná zdravotní rizika.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Můžete definovat, co je dezinformace?

Všichni o nich mluví, ale co to přesně je? Třeba za covidu jsme byly svědky toho, jak se měnilo, co je pravda a co dezinformace

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: Rok 2023 byl pro technické služby ve znamení inovací a nových projektů

19:02 Královéhradecký kraj: Rok 2023 byl pro technické služby ve znamení inovací a nových projektů

Komunikace s širší veřejností, digitální mapy, interaktivní hřiště nebo aplikace pro hlášení drobnýc…