Celní správa: Z městské části Praha 5 zmizela nelegální herna

27. 9. 2018 16:22

Minulý týden si pražští celníci vytipovali ke své kontrole hernu v Praze 5 – Smíchově a opět to byl dobrý tah. Nebyli zde totiž poprvé, již vloni v listopadu právě v této herně zajistili nelegálně provozované automaty a letos zde byli dokonce již dvakrát a vždy našli nelegálně provozované hrací stoje. Při této kontrole zde zajistili sedm klasických výherních hracích přístrojů, nulovací klíče, žetony a čipové karty. Provozovatel si ani po opětovných kontrolách neobstaral příslušné povolení od ministerstva financí.

Celní správa: Z městské části Praha 5 zmizela nelegální herna
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo
reklama

Dozorovou činnost nad oblastí nelegálního hazardu vykonává celní správa od 1. ledna 2017 a pražští celníci slaví v této oblasti nemalé úspěchy. Od začátku působení tohoto zákona zlikvidovali na území hlavního města více než 70 nelegálních heren, zajistili téměř 550 výherních hracích přístrojů včetně kvízomatů a slevostrojů, 11 stolů pro živé hry, deset rulet a to vše v celkové hodnotě převyšující pět set milionů korun a zajistili téměř tři a půl miliony korun v hotovosti.

Výjimkou nejsou ani výmluvy a nejrůznější finty a triky ze strany provozovatelů. Ti mnohdy tvrdí, že se vůbec o žádnou nelegální hernu nejedná, maskují svoji nelegální činnost pod hlavičkou různých dobročinných spolků a hráčských klubů. Anebo tvrdí, že kvízomaty a slevostroje jsou naprosto legální, vždyť se nejedná o žádnou hru, nýbrž o vědomostní kvíz, kde hráči zodpovídají kvízové otázky. Výmluv je mnoho, ovšem před celníky žádná neobstojí. Rovněž automaty provozované skrytě, za dvojitou stěnou, za zrcadlem, či v malém stísněném prostoru, odkud stroje nejdou vynést.

Za provozování nelegální hry hrozí provozovatelům pokuta až do výše 50 milionů korun a propadnutí veškerého zařízení, které k ní slouží.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Inovuje méně než polovina podniků

22:11 Český statistický úřad: Inovuje méně než polovina podniků

V období 2016–2018 inovovalo v Česku své produkty nebo podnikové procesy 47 % podniků, ve skupině ve…