Celníci kontrolovali vozidla směřující do Doks na festival Mácháč

24.08.2017 11:06 | Zprávy

Na vozidla směřující do Doks se zaměřili celníci z Celního úřadu pro Liberecký kraj. Společně se svými německými kolegy z Hlavního celního úřadu v Drážďanech provedli o víkendu akci zaměřenou na kontrolu nelegální přepravy zboží.

Celníci kontrolovali vozidla směřující do Doks na festival Mácháč
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

V souvislosti s hudebním festivalem Mácháč upřeli svou pozornost také na drogy. V pátek a v sobotu rozestavěli celníci své hlídky na komunikacích 38 a 270. Při kontrolách vozidel jim pomáhal mobilní spektrometr německých kolegů, který dokáže téměř ihned detekovat stopy mj. po prekurzorech či drogách. Nasazeni byli služební psi.

V síti, kterou celníci rozprostřeli, skončili tři desítky lidí převážející drogy. Celkem hlídky zastavily ve dvou dnech ke kontrole přes 250 vozidel. V pátek ve 25, a v sobotu v 5 případech našly různě ukrytých celkem 112 gramů marihuany, 2 gramy pervitinu, 316 ks tablet extáze a 0,5 gramů hašiše. Drogy celníci nacházeli ukryté ve vozidlech, u cestujících, nebo v jejich osobních zavazadlech.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Bc. David Šimek , MBA byl položen dotaz

Závislost

Čí je podle vás vina, že jsme jako Evropa na někom pořád závislí a nemám pocit, že by se to nějak měnilo? Bohužel jsme závislí na Blízkém východu, jak komentujete, ale i na Číně (ekonomicky) nebo na USA (bezpečnostně). Podle mě je to špatně a jde podle mě o selhání vás politiků.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ŘVC: Nové čekací stání pro malá plavidla u plavební komory Praha-Modřany

22:03 ŘVC: Nové čekací stání pro malá plavidla u plavební komory Praha-Modřany

V dolní rejdě plavební komory Praha-Modřany bylo dokončeno a uvedeno do provozu nové čekací stání pr…