Celorepubliková oslava 100. výročí vzniku České republiky, resp. Československa

18.10.2017 22:03

16. října 2017 odstartoval unikátní projekt ke 100. výročí vzniku České republiky, resp. Československa. S předstihem jednoho roku vybíráme finanční prostředky pomocí kampaně na největším českém crowdfundigovém portálu HITHIT. Vybrané prostředky kompletně investujeme do velmi netradiční oslavy (happeningu), kterou chceme připomenout největší svátek, který se kdy v našich zemích historicky slavil.

Celorepubliková oslava 100. výročí vzniku České republiky, resp. Československa
Foto: vyrocirepubliky.cz
Popisek: 100. výročí republiky - logo

Celý koncept je jednoduchý - Všechny nás spojí 19. hodina 28. října 2018 - kdy si společně připijeme. Ať už doma, na pavlači anebo v ulicích českých i cizokrajných měst s naší rodinou, dětmi, babičkou, přáteli, sousedy, pejskem a kočičkou… Na republiku a na nás!

Naším přáním je dát lidem důvod být zase spolu. Dát jim příležitost potkat své virtuální přátele naživo i možnost poznat své reálné sousedy jinak než podle jména na zvonku. Chceme uspořádat slavnost, která propojí lidi ve velkých městech i odlehlých vesničkách. Oslovíme místní komunity, spolky, čtvrti, aby samy přišly s vlastní oslavou, vlastním nápadem. Chceme zapojit i naše krajany v zahraničí, takže oslava to bude opravdu veliká.

Součástí těchto slavností bude i sázení lip. Chceme vysázet celou lipovou alej. Sto krásných lip, které tu po nás zůstanou stovky a stovky let. Chystáme se uspořádat soutěž mezi městy, vesnicemi i soukromými vlastníky půdy a spolu s lidmi, kteří se do oslavy zapojí, vybrat to nejlepší místo pro naši společnou „stolipovou“ alej.

Věříme, že velká výročí spojená s naší zemí nám dávají jedinečnou příležitost zamyslet se nad tím, kdo jsme, kam vlastně směřujeme a jaké jsou naše skutečné hodnoty. Po některých ne úplně šťastných událostech, které v minulých letech oslavy velkých výročí provázely, jsme si řekli, že si tuto kulatou oslavu nenecháme nikým vzít ani zkazit. Republika si pořádnou a důstojnou oslavu zaslouží. Věříme, že my, její občané, si ji zasloužíme také. Bez ostudy, za to se všemi a pořádně.

Proto žádáme všechny o podporu. Tedy o příspěvek v rámci crowdfundigové kampaně, ve které vybíráme finanční prostředky na veškerou organizaci celorepublikové oslavy. Za příspěvek v kampani nabízíme například pamětní sklenice s logem 100. výročí, pohled s přáním hezkého výročí podepsaný samotným Masarykem, ale je možné si pořídit i vlastní lípu nebo dokonce vlastní lavičku v Aleji republiky. Dárků je celá řada, přesvědčte se sami ZDE.

Celou kampaní nás provází český lev. Najdete ho v našem logu a stal se i sjednocujícím motivem celé oslavy. 100. výročí vzniku republiky chceme oslavit důstojně, ale bez oficialit. Společně a s radostí. Více informací ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senát přichystal bohatý program k výročí listopadu 1989

14:38 Senát přichystal bohatý program k výročí listopadu 1989

Senát připravil na podzim řadu výjimečných akcí, kterými chce připomenout výročí listopadu 1989 a je…