Centrum sociálních služeb Praha pomáhá

09.04.2020 18:49

Ředitelství Centra sociálních služeb Praha v Žilinské ulici se změnilo v distribuční centrum.

Centrum sociálních služeb Praha pomáhá
Foto: csspraha.cz
Popisek: Centrum sociálních služeb Praha - logo
reklama

Desítky aut každý den přiváží a na základě rozhodnutí hl. m. Prahy zase rozváží po území našeho hlavního města osobní ochranné pomůcky a prostředky, dezinfekci, ale také třeba stany pro osoby bez přístřeší. Vše je určeno pro poskytovatele sociálních služeb a jejich klienty, kteří jsou v této době v první linii při ochraně obyvatel před epidemií Covid-19.

„Od samého začátku jsme museli řešit obrovské množství organizačních změn. Ze dne na den nám k práci poskytovatele sociálních a humanitárních služeb přibyla i činnost provizorní logistické firmy. Naši pracovníci, ať už přímo z ředitelství, nebo z našich ostatních pracovišť, jako jsou například manželské poradny, nastoupili na směnný provoz, včetně toho nočního. V prvních dnech jsme se vše vlastně učili za pochodu a tvořili jsme logistický systém distribuce,“ říká Ludmila Tomešová, pověřená řízením Centra sociálních služeb Praha.

„Velké poděkování patří všem, kteří na základě výzev na našich sociálních sítích přinášejí potřebný zdravotnický i ostatní materiál. Třeba nedostatkové bezkontaktní teploměry, šité roušky, stany a spacáky pro lidi bez domova a další věci pro sociálně potřebné. A samozřejmě také velké poděkování všem našim zaměstnancům, kteří pomoc poskytují i za těchto nelehkých podmínek,“ dodává Ludmila Tomešová.

Dosud se v rámci distribučního centra rozvezlo 5 440 litrů dezinfekce, 837 000 ks roušek a respirátorů, 200 000 párů rukavic a tuny dalšího potřebného materiálu.

„Nejen stovky telefonátů každý den, ale zejména neustálé vysvětlování proč a kdy… Je to práce, která přináší obrovský stres, ale víme, že to jednou skončí a vrátím se zpátky k mé normální práci tak, jako všechny mé kolegyně a kolegové, bez kterých by to celé nemohlo nefungovat. A za to jim patří mé velké poděkování,“ říká Valentina Švarcová, vedoucí sekretariátu, v současné době organizační pracovnice Distribučního centra.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MAS Naděje: Navzdory epidemii jede spolupráce škol v Litvínově a okolí na plné obrátky

22:02 MAS Naděje: Navzdory epidemii jede spolupráce škol v Litvínově a okolí na plné obrátky

I přes nečekanou pandemii COVID-19 se spolupráce škol na Litvínovsku nezastavila. Jednací místnosti …