Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost uděleny za rok 2015

17.12.2015 9:49

Ústecký kraj společně s Radou kvality ČR a Hospodářskou a sociální radou Ústeckého kraje (HSR ÚK) slavnostně vyhlásil v úterý 15. prosince výsledky prvního ročníku Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost.

Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost uděleny za rok 2015
Foto: ČT
Popisek: Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček

Předání cen se uskutečnilo v konferenčním sále krajského úřadu za přítomnosti hejtmana Oldřicha Bubeníčka a předsedkyně HSR ÚK Gabriely Nekolové.

„Velmi oceňuji, že do prvního ročníku soutěže se v kraji přihlásilo 23 subjektů. Svědčí to o tom, že velkým i malým firmám, veřejné správě i městům a obcím nechybí smysl pro odpovědné chování vůči zaměstnancům, klientům, životnímu i podnikatelskému prostředí,“ zhodnotil v úvodu hejtman Bubeníček.

Čestná uznání představitelům soutěžících subjektů předával Pavel Csonka, předseda Výboru pro zdravotnictví a sociální věci ZÚK.

Vítězům ve čtyřech kategoriích pak cena předal Oldřich Bubeníček. V kategorii firem s počtem zaměstnanců na 250 se vítězem stala společnost AGC Flat Glass Czech, a.s., v kategorii malých firem společnost HIT Office, s. r. o., ve veřejném sektoru byla nejlépe hodnocena Fakulta sociálně ekonomická ústecké Univerzity J. E. Purkyně a v kategorii obcí pak statutární město Chomutov. Vítězové společně s diplomem obdrželi dárkový koš regionálních potravin, který věnovala Okresní agrární komora Most.

Kraj podporuje koncept společenské odpovědnosti, protože pomáhá rozvíjet region, měnit společenské klima, chránit životní prostředí  a životní podmínky. Proto se také rozhodl udělovat každoročně Cenu Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost, aby vyzdvihl práci všech, kteří věnují péči svému okolí nad rámec svým povinností a poukázal i na dobré stránky regionu.

„V kraji působí mnoho organizací, které aktivně přispívají k rozvoji regionu, v této oblasti jsou nebo by měly být vzorem ostatním, dostávají národní či mezinárodní ocenění a zaslouží si uznání především vlastního kraje a okolí,“ dodala k důvodům vzniku prestižní ceny Gabriela Nekolová, předsedkyně HSR-ÚK.

Ústecký kraj je mezi prvními pěti kraji v republice, které se rozhodly tuto cenu udělovat.

Na závěr vyhodnocení prvního ročníku soutěže byl vyhlášen ročník druhý, a to podpisem memoranda Ústeckého kraje, HSR ÚK a Rady kvality ČR.

Na slavnostní vyhlášení vítězů navázalo výroční jednání Předsednictva a Sněmu Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM zajistil likvidaci padělků

22:54 ÚZSVM zajistil likvidaci padělků

ÚZSVM ve Žďáru nad Sázavou zajistil likvidaci padělků oděvů, obuvi, hraček a dalších věcí, zabraných…