Červenec na ČMKBK: Cena elektřiny a zemního plynu nadále stabilní

14.08.2017 10:06

Na Českomoravské komoditní burze Kladno bylo v červenci uzavřeno 1362 kontraktů na dodávku 523,5 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu v hodnotě 343 milionů korun. Ceny ročních kontraktů zemního plynu a elektřiny byly nadále poměrně stabilní, zvýšená volatilita se projevovala u elektřiny v nízkém napětí.

Červenec na ČMKBK: Cena elektřiny a zemního plynu nadále stabilní
Foto: cmkbk.cz
Popisek: Českomoravská komoditní burza Kladno - logo

Ceny ročních kontraktů elektřiny v nízkém napětí se pohybovaly v intervalu 815 až 904 Kč/MWh. Kurz těchto kontraktů uzavíral na úrovni 825 Kč/MWh. Ve vysokém napětí cena oscilovala v pásmu 828 až 896 Kč/MWh s uzavíracím kurzem 890 Kč/MWh.

Roční kontrakty zemního plynu v maloodběru se obchodovaly v intervalu od 427 do 446 Kč/MWh s uzavírací cenou 435 Kč/MWh. Ve velkoodběru se kurz pohyboval v rozmezí 426 až 445 Kč/MWh, na této nejvyšší úrovni i uzavíral.

Českomoravská komoditní burza Kladno vznikla v roce 1995 dle zákona č. 229/1992 Sb., o komoditních burzách a na základě státních povolení udělených Ministerstvem průmyslu a obchodu a Ministerstvem zemědělství ČR. Obchodování s energiemi organizuje ČMKBK v samostatné sekci Energetická burza od roku 2002, která je tak první energetickou burzou v České republice a největším energetickým burzovním trhem s dodávkami energií ve střední Evropě.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Euro je cestou k vyšší prosperitě a stabilitě naší ekonomiky

To tvrdíte vy. Pokud ale vím, třeba v Řecku měli Euro a dostali se do velkých finančních problémů, které pak řešili ostatní státy, takže kdyby byla vaše teze správná, jak to že se Řecko dostalo do takových dluhů a hrozil krach jejich ekonomiky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Firmy zamíří do Černé Hory jednat o spolupráci v dopravě či při budování infrastruktury

10:17 Hospodářská komora: Firmy zamíří do Černé Hory jednat o spolupráci v dopravě či při budování infrastruktury

Na dvě desítky zástupců firem z oblasti stavební a dopravní infrastruktury, železniční, autobusové a…