Červenec na ČMKBK: Cena elektřiny a zemního plynu nadále stabilní

14.08.2017 10:06

Na Českomoravské komoditní burze Kladno bylo v červenci uzavřeno 1362 kontraktů na dodávku 523,5 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu v hodnotě 343 milionů korun. Ceny ročních kontraktů zemního plynu a elektřiny byly nadále poměrně stabilní, zvýšená volatilita se projevovala u elektřiny v nízkém napětí.

Červenec na ČMKBK: Cena elektřiny a zemního plynu nadále stabilní
Foto: cmkbk.cz
Popisek: Českomoravská komoditní burza Kladno - logo

Ceny ročních kontraktů elektřiny v nízkém napětí se pohybovaly v intervalu 815 až 904 Kč/MWh. Kurz těchto kontraktů uzavíral na úrovni 825 Kč/MWh. Ve vysokém napětí cena oscilovala v pásmu 828 až 896 Kč/MWh s uzavíracím kurzem 890 Kč/MWh.

Roční kontrakty zemního plynu v maloodběru se obchodovaly v intervalu od 427 do 446 Kč/MWh s uzavírací cenou 435 Kč/MWh. Ve velkoodběru se kurz pohyboval v rozmezí 426 až 445 Kč/MWh, na této nejvyšší úrovni i uzavíral.

Českomoravská komoditní burza Kladno vznikla v roce 1995 dle zákona č. 229/1992 Sb., o komoditních burzách a na základě státních povolení udělených Ministerstvem průmyslu a obchodu a Ministerstvem zemědělství ČR. Obchodování s energiemi organizuje ČMKBK v samostatné sekci Energetická burza od roku 2002, která je tak první energetickou burzou v České republice a největším energetickým burzovním trhem s dodávkami energií ve střední Evropě.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Mgr. Ondřej Benešík byl položen dotaz

EU

Uznáváte, že se vám lidi nepodařilo přesvědčit o výhodách členství v EU. Proč ne? Proč jste nechali odpůrce EU, aby vás takto převálcovali svou rétorikou? A je nepopularita EU u nás důvod, proč tak odmítáte referendum o setrvání v EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ombudsman: Peněžitá pomoc obětem trestných činů zůstává už deset let stejná

19:02 Ombudsman: Peněžitá pomoc obětem trestných činů zůstává už deset let stejná

Reálná hodnota peněžité pomoci pro oběti trestných činů za posledních deset let klesla kvůli inflaci…