Češi jsou proti zásahu NATO v případném ozbrojeném konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem

14.04.2014 13:40

Jak ukázal exkluzivní průzkum společnosti SANEP 32,4% dotázaných, kteří představují reprezentativní vzorek domácí populace, zastává názor, že by Severoatlantická aliance (NATO) neměla v žádném případě zasahovat do případného ozbrojeného konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou.

Češi jsou proti zásahu NATO v případném ozbrojeném konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem
Foto: archiv red, tan
Popisek: Protesty na Ukrajině
reklama

Dalších 27,6% dotázaných je pak proti zásahu NATO za předpokladu, že případným vojenským konfliktem mezi Ruskem a Ukrajinou nebude ohrožena suverenita některého ze členských států NATO. Názor, že by NATO mělo zasáhnout na Ukrajině v každém případě, pak sdílí 6,2% respondentů a pouze v případě zřetelné vojenské agrese ze strany Ruska by pak podporovalo vojenský zásah NATO 18,9% dotázaných.

V případě, že by se NATO rozhodlo na Ukrajině vojensky zasáhnout, 55,5% dotázaných se vyslovilo proti vojenské účasti ČR na takovéto misi.

Vojenského konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem se pak v souhrnu obává 58,8% dotázaných.

Exkluzivní průzkum byl proveden ve dnech 10.-12.4.2014 na vybrané skupině 3.411 dotázaných, kteří představují reprezentativní vzorek obyvatel ČR ve věku 18-70 let. Celkově se průzkumu společnosti SANEP zúčastnilo v rámci respondentního panelu více jak 220 tisíc registrovaných uživatelů 11.652 dotázaných.

Reprezentativní vzorek byl vybrán metodou kvótního výběru a odpovídá sociodemografickému rozložení obyvatel ČR dle údajů Českého statistického úřadu.

Statistická chyba u uvedené skupiny obyvatel se pohybuje v rozmezí +-1,5%. Kontrola daného vzorku byla provedena triangulační datovou metodou.

Více na www.sanep.cz

SANEP je partnerem Fakulty mezinárodních vztahů VŠE v Praze a výzkumného záměru Governance v kontextu globalizované společnosti a ekonomiky, a dále je členem mezinárodní aliance výzkumných agentur AIMRI (Alliance of International Market Research Institutes).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SVS: Závad zjištěných při kontrolách prodejců vánočních kaprů meziročně ubylo

22:30 SVS: Závad zjištěných při kontrolách prodejců vánočních kaprů meziročně ubylo

Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) v závěru loňského roku při tradičních kontrolách prodeje …