Češi jsou proti zásahu NATO v případném ozbrojeném konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem

14.04.2014 13:40 | Zprávy

Jak ukázal exkluzivní průzkum společnosti SANEP 32,4% dotázaných, kteří představují reprezentativní vzorek domácí populace, zastává názor, že by Severoatlantická aliance (NATO) neměla v žádném případě zasahovat do případného ozbrojeného konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou.

Češi jsou proti zásahu NATO v případném ozbrojeném konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem
Foto: archiv red, tan
Popisek: Protesty na Ukrajině

Dalších 27,6% dotázaných je pak proti zásahu NATO za předpokladu, že případným vojenským konfliktem mezi Ruskem a Ukrajinou nebude ohrožena suverenita některého ze členských států NATO. Názor, že by NATO mělo zasáhnout na Ukrajině v každém případě, pak sdílí 6,2% respondentů a pouze v případě zřetelné vojenské agrese ze strany Ruska by pak podporovalo vojenský zásah NATO 18,9% dotázaných.

V případě, že by se NATO rozhodlo na Ukrajině vojensky zasáhnout, 55,5% dotázaných se vyslovilo proti vojenské účasti ČR na takovéto misi.

Vojenského konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem se pak v souhrnu obává 58,8% dotázaných.

Exkluzivní průzkum byl proveden ve dnech 10.-12.4.2014 na vybrané skupině 3.411 dotázaných, kteří představují reprezentativní vzorek obyvatel ČR ve věku 18-70 let. Celkově se průzkumu společnosti SANEP zúčastnilo v rámci respondentního panelu více jak 220 tisíc registrovaných uživatelů 11.652 dotázaných.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Tisková zpráva



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Celorepubliková soutěž dopravních policistů

11:14 Policie ČR: Celorepubliková soutěž dopravních policistů

Ve středu se v Holešově setkali ti nejlepší dopravní policisté z celé České republiky, aby společně …