Česká Třebová: Budoucnost patří železnici, a to nejen v České Třebové

29.04.2019 11:16

Sdružení železničních nákladních dopravců ŽESNAD.CZ, z.s. ve spolupráci se Správou železniční dopravní cesty a Vyšší odbornou školou a střední školou technickou v České Třebové uspořádali v pátek interaktivní prezentační akci, jejímž cílem je seznámit studenty a širokou veřejnost nejen s fungováním této střední školy, ale také českou železnici v 21. století. Pro veřejnost bude akce přístupná také v sobotu.

Česká Třebová: Budoucnost patří železnici, a to nejen v České Třebové
Foto: rodinnevylety.cz
Popisek: Česká Třebová
reklama

„I přesto, že se jedná o první ročník akce, tak se ukazuje, že Česká Třebová byla, je a bude městem železnice. Proto se také snažíme prohlubovat spolupráci naší technické školy se železničními dopravci a obecně společnostmi, které působí na železnici v různých segmentech. V letošním roce jsme dokončili významné investice, které pomohou tomu, aby studenti odcházeli ještě lépe připraveni pro svoji další profesi či vysokoškolské studium,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Páteční akce byla určená především žákům a studentům, kteří se mohli seznámit s životem na železnici. Sobota bude věnována zájemcům z řad široké veřejnosti. K vidění je ukázka lokomotiv dopravců LokoTrain s.r.o., ČD Cargo a.s., Metrans Rail s.r.o. a SŽDC s prohlídkou kabiny strojvedoucího. Veřejnost bude mít také jedinečnou možnost nahlédnout do řídícího stavědla výpravčích. Zájemci si mohou prohlédnout také hasičskou techniku SŽDC, která je určena nejenom pro železnici. „V prostorách naší střední technické školy si mohou zájemci z řad veřejnosti vyzkoušet jízdu na simulátoru lokomotivy, kterou sestavili přímo naši studenti, prohlédnout si výstavu modelové železnice a postavit vlakovou cestu v historickém dopravním sále,“ řekl ředitel školy Jan Kovář.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: komerční tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: V říjnu byla míra nezaměstnanosti 2,9 procenta

10:54 Český statistický úřad: V říjnu byla míra nezaměstnanosti 2,9 procenta

Obecná míra nezaměstnanosti 15–64letých (podíl nezaměstnaných k ekonomicky aktivním, tj. součtu zamě…