Česká a Slovenská pošta příkladem ve zlepšování životního prostředí

06.03.2020 17:06

Hned čtyři subjekty z České a Slovenské republiky podepsaly ve středu 25. února 2020 v Brně vzájemné Memorandum o spolupráci na zlepšování životního prostředí. Na pobočce České pošty tak dokument podepsali zástupci České pošty, Slovenské pošty a neziskových spolků Čistá mobilita z České i Slovenské republiky.

Česká a Slovenská pošta příkladem ve zlepšování životního prostředí
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta
reklama

„Česká pošta i Slovenská pošta jsou součástí moderních a inovativních zemí, které chápou a podporují trvalé zlepšování kvality životního prostředí pro své občany jako jednu z priorit. Obě mají ambice přispívat ke zlepšení životního prostředí obdobně jako francouzská či německá pošta,“ uvedl Roman Knap, generální ředitel České pošty.

Slovenská i Česká republika jsou zároveň země s vysokou tradicí a potenciálem technologických schopností. Rozvoj čisté mobility a chytré energetiky je velkou výzvou pro sebevědomé a ambiciózní projekty, jejichž realizace se bez příkladů takových institucí jako jsou Česká a Slovenská pošta, neobejde. Česká a Slovenská pošta jsou velké firmy s celoplošným regionálním zastoupením, velkou flotilou automobilů a zkušenostmi s využíváním alternativních paliv. Jít příkladem v rozvoji „zelené dopravy a chytré úsporné energetiky a významně tak přispět ke zlepšování životního prostředí v obou zemích je velkou výzvou. Samozřejmě na půdorysu ekonomické výhodnosti.

Hlavním cílem tohoto mezinárodního projektu je odborná spolupráce a sdílení zkušeností v oblasti postupného zavádění čisté mobility a realizace pilotních projektů energetických úspor. Rovněž je platformou pro diskuzi nad projektem „100%  ekologická přeprava zásilek“ mezi oběma poštami, respektive oběma zeměmi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Muzeum skla a bižuterie: Dárek ke dni dětí

9:01 Muzeum skla a bižuterie: Dárek ke dni dětí

V pondělí 1. června od 10 do 18 hodin se v rámci Mezinárodního dne dětí mimořádně otevřou dveře Muze…