Česká centra: České dudy obohatily mezinárodní expozici hudebních nástrojů v Koreji

18.04.2014 9:02 | Zprávy

Novým exponátem Mezinárodní expozice hudebních nástrojů v Koreji se staly české dudy! České centrum Soul a Velvyslanectví ČR v Korejské republice tímto počinem obohacují Mezinárodní sbírku hudebních nástrojů v Kulturním centru města Songnam v Koreji.

Česká centra: České dudy obohatily mezinárodní expozici hudebních nástrojů v Koreji
Foto: czechcentres.cz
Popisek: Česká centra - logo

Historický nástroj pocházející z roku 1929 z dílny slavného mistra Josefa Šteffka, předala vedoucí Českého centra Soul Michaela Lee do rukou ředitelky Kulturní nadace města Songnam Sin Son-hui během slavnostní ceremonie v pondělí 14. 4. 2014. Při této příležitosti proběhlo v prostorách expozice mezinárodní hudební vystoupení celkem 17 interpretů z 8 zemí světa. Českou republiku reprezentoval dlouholetý hudebník Soulské filharmonie český hornista Michal Emanovský.     

Mezinárodní expozice hudebních nástrojů v Kulturním centru města Songnam se nachází v těsné blízkosti hlavního města Soulu.

Kolekce zahrnuje bezmála 150 hudebních nástrojů téměř z 50 zemí Asie, Afriky, Ameriky, Evropy a Oceánie. Sbírku založila současná ředitelka Kulturní nadace města Songnam Sin Son-hui v roce 2013.

Od dubna letošního roku je expozice obohacena o český hudební nástroj   - historické dudy z dílny Josefa Šteffka z roku 1929. Nový exponát

přitahuje Korejců, neboť se jedná o zcela první český hudební nástroj ve sbírce. Při příležitosti předávacího ceremoniálu se v prostorách Mezinárodní expozice hudebních nástrojů uskutečnilo hudební vystoupení, v jehož průběhu zazněla hudba v podání 17 interpretů z Číny, Koreje, Mongolska, Indie, Tibetu, Vietnamu, USA, Běloruska a České republiky, kterou zastoupil český hornista a dlouholetý hudebník Soulské filharmonie Michal Emanovský.

Zahajovací koncert s názvem „Okénko do světa hudby - Hudba přivolávající jaro“ odstartoval  v Mezinárodní expozici hudebních nástrojů sérii koncertů v každém ročním období s cílem představit hudbu z  nejrůznějších zemí světa. 

Kulturní centrum města Songnam

Kulturní centrum města Songnam (Seognam Arts Center) bylo otevřeno v roce 2005 a spravuje jej Kulturní nadace města Songnam. Je multifunkčním kulturním komplexem zahrnujícím operu, koncertní síň, divadlo, galerii a mediální centrum. Hlavním cílem centra je přinést obyvatelům města domácí ale i zahraniční kulturu a umění. Za krátkou dobu existence navštívilo centrum několik miliónů návštěvníků, kteří měli možnost zhlédnout
i řadu významných zahraničních umělců. Letošní sérii zahraničních koncertů zahájil Skotský komorní orchestr a italský ansámbl Il Giardino Armonico. Vrchol letošní sezóny představuje vystoupení Česká filharmonie s dirigentem Jiřím Bělohlávkem v rámci projektu „2014 Rok české hudby“.

 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Věříte, že to zelené šílenství skončí?

Já jsem pro ochranu přírody a země, ale souhlasím s vámi, že toho, čeho jsme v poslední době svědky je čiré šílenství a fanatismus ekoaktivistů. Podle mě ale třeba už poslední volby do EU ukázaly, že lidé chtějí změnu, otázkou je, zda budou jejich hlasy vyslyšeny. Co myslíte? Podaří se zastavit do z...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Meziroční cenový růst zpomalil

10:04 Český statistický úřad: Meziroční cenový růst zpomalil

Spotřebitelské ceny meziměsíčně klesly o 0,3 %. Tento vývoj byl ovlivněn zejména nižšími cenami v od…