Česká krajina: Čeští vědci se podílejí na vzniku nového akčního plánu ochrany zubrů v celé Evropě

17.03.2021 14:21 | Zprávy

Na vzniku nového akčního plánu pro zubra evropského se podílí také skupina českých vědců. Dokument, který by měl být v letošním roce dokončen, bude sloužit k ochraně největšího obratlovce starého kontinentu v rámci celé Evropy.

Česká krajina: Čeští vědci se podílejí na vzniku nového akčního plánu ochrany zubrů v celé Evropě
Foto: ceskakrajina.cz
Popisek: Česká krajina

Poslední dva roky se významně podílíme na přípravě nového vydání takzvaného akčního plánu pro zubra. Jde o důležitý dokument, který definuje strategii ochrany největšího savce Evropy pro nadcházející desetiletí.

Jde o materiál průlomový, protože zásadním způsobem mění mezinárodní ochranu zubra, i managementu jeho stád a populací napříč kontinentem,“ zdůrazňuje první z dvojice českých spoluautorů akčního plánu, Miloslav Jirků z Biologického centra Akademie věd v Českých Budějovicích.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Obrana

Nejsem pro, aby ministerstvo obrany mělo SPD. Ani aby byl třeba Turek ministr čehokoliv. Ale není teď jediná šance, jak tomu zabránit, dohodnout se s ANO? Dřív jste s ním už přeci vládli, tak proč ne znovu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Dvacet nových dubů. Patronkou první dáma

16:26 ČEZ: Dvacet nových dubů. Patronkou první dáma

Dvacet dubu letních zakořeňuje od středy 22. října podél cesty vedoucí z Horní Libchavy k přírodní p…