Česká krajina: První hříbě letošního roku se dnes narodilo v rezervaci divokých koní u Milovic

21.04.2023 10:01 | Tisková zpráva

První hříbě letošního roku se dnes narodilo v rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. „Je to zároveň první potomek nového hřebce, kterého jsme loni přivezli z Anglie,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina, která rezervaci velkých kopytníků v někdejším armádním výcvikovém prostoru založila v roce 2015 ve spolupráci s vědci.

Česká krajina: První hříbě letošního roku se dnes narodilo v rezervaci divokých koní u Milovic
Foto: ceskakrajina.cz
Popisek: Česká krajina

Hřebec Anchor Kookaburra zakládá v rezervaci novou chovnou linii. Původní harémový hřebec milovické rezervace Northcroft Firestarter, který u Milovic zplodil desítky potomků, se od roku 2019 podílel na výchově mladých hřebečků v bakalářské skupině na Kozmických ptačích loukách na Opavsku. Od roku 2021 je pak zapůjčen do Přírodního parku Solling-Vogler v Německu, kde se stal novým harémovým hřebcem. 

Divocí koně v Milovicích zahájili před osmi lety v České republice projekt návratu velkých kopytníků do české přírody. V Milovicích tehdy vznikla první rezervace svého druhu v tuzemsku, v současné době se rozkládá na ploše 350 hektarů. Kromě divokých koní v ní žijí také zubři a zpětně šlechtění pratuři.

„Hříbě divokých koní není prvním přírůstkem letošního roku v naší rezervaci. Tím se koncem března stala zubří samička,“ doplnil Dalibor Dostál. Milovická rezervace poskytla odchované přírůstky do několika rezervací v České republice i v zahraničí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Výsměch

Nemyslíte, že výsměchem v souvislosti se 17. listopadem je i fakt, že na Národní třídu chodí pokládat květiny a zapalovat svíčky ti, co se s minulým režimem paktovali? Myslím třeba Babiše, ale i prezidenta Pavla.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Celníci zabránili vyložení nelegálního odpadu z Itálie do Česka

22:31 Celní správa: Celníci zabránili vyložení nelegálního odpadu z Itálie do Česka

Několik tun textilního odpadu přepravovaného s pofidérními doklady. I tak by se dala nazvat akce stř…