Česká krajina: Ředitelé českých zoologických zahrad navštívili milovickou rezervaci velkých kopytníků

04.04.2022 8:24 | Tisková zpráva

Ředitelé několika zoologických zahrad z České republiky s rodinami, a také někteří bývalí ředitelé zoo z Česka a ze Slovenska, navštívili včera rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice.

Česká krajina: Ředitelé českých zoologických zahrad navštívili milovickou rezervaci velkých kopytníků
Foto: ceskakrajina.cz
Popisek: Česká krajina

Prohlédli si tam stáda divokých koní, zubrů a zpětně šlechtěných praturů. Návštěvu zorganizoval Park Mirakulum, kde návštěva začala. Navázala prohlídka milovického Tankodromu a rezervace velkých kopytníků. Dnes ředitelé pokračovali prohlídkou Zoo Chleby. 

„Návštěvy zoologických zahrad od dětství formovaly můj vztah ke zvířatům. Především safari založené Josefem Vágnerem ve Dvoře Králové a jeho odchyty velkých kopytníků v Africe pro mě byly vždy inspirací, podobně jako záchrana koní Převalského v Pražské zoo nebo později vypouštění zubrů ze Zooparku Chomutov do volné přírody na Slovensku,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

ČT

Souhlasím, s tím, co si myslíte o dobrovolnosti placení ČT. Jen jak zajistit tu dobrovolnost a možnost volby? Přeci když převedete financování pod rozpočet, opět to pro nás nebude dobrovolné placení a sami si nebudeme moci určit kolik a zda vůbec chceme peníze ČT dávat.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR dokončily dva vodohospodářské projekty

20:14 Lesy ČR dokončily dva vodohospodářské projekty

Obnovit přirozený vodní režim v rašelinných jezírkách chráněné krajinné oblasti Český les a v hospod…