Česká leasingová a finanční asociace: Domácnosti si půjčují více peněz na automobily

19.12.2018 8:10

České rodiny si letos půjčují více peněz na nová i ojetá osobní vozidla než v loňském roce. Vyplývá to z podrobných výsledků České leasingové a finanční asociace (ČLFA) za první tři čtvrtletí letošního roku.

Česká leasingová a finanční asociace: Domácnosti si půjčují více peněz na automobily
Foto: red
Popisek: Česká leasingová a finanční asociace

Objem prostředků poskytnutých na privátní nová osobní vozidla meziročně stoupl o 12,9 % na 7,43 miliardy korun a počet nových smluv na financování nových osobních aut o 14,2 % na 31 534. Objem peněz určených na financování ojetých osobních vozidel pro domácnosti se zvýšil o 13,1 % na 4,81 miliardy korun a počet nových smluv na financování ojetých osobních aut o 4,9 % na 26 770.

„Potěšitelný je také fakt, že roste průměrná cena financovaných ojetých vozidel určených privátním zákazníkům. Zatímco na konci letošního třetího čtvrtletí tato průměrná prodejní cena činila 179 808 korun, o rok dříve to bylo 166 785 korun, meziročně tak stoupla o 7,8 %. Rodinám se daří, a proto se při nákupu ojetého vozu nebojí investovat větší částky. To by se mělo postupně projevit i v celkové struktuře vozového parku v České republice, pro který je charakteristický vysoký průměrný věk vozidel. Omlazení je velice žádoucí z pohledu bezpečnosti na silnicích i ochrany životního prostředí,“ říká generální tajemník ČLFA Jaroslav Krutilek.

Členské firmy asociace, která sdružuje největší hráče v oblasti financování automobilů, poskytly během tří letošních čtvrtletí na nové i ojeté osobní automobily celkem 47,61 miliardy korun, o 3,4 % více než ve stejném období loňského roku. Na domácnosti z toho připadá 12,24 miliardy korun. Prostřednictvím produktů členů ČLFA bylo financováno 54,5 % všech nových privátních osobních aut, která byla prvně registrována v České republice během ledna až září letošního roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pacientů s diabetem přibývá. V ČPZP se s ním potýká na 90 tisíc pojištěnců

10:23 Pacientů s diabetem přibývá. V ČPZP se s ním potýká na 90 tisíc pojištěnců

Cukrovka neboli diabetes mellitus je závažné onemocnění, při kterém si tělo neumí poradit se zvýšeno…