V prvním čtvrtletí 2016 se schodek investiční pozice České republiky vůči zahraničí (saldo finančních aktiv a pasiv rezidentů ČR ve vztahu k nerezidentům) snížil o 130 mld. Kč na 1266,4 mld. Kč. V meziročním srovnání je schodek nižší o 121,5 mld. Kč a ve vztahu k HDP představuje v běžných cenách 28,1 %. Výše zahraničního dluhu České republiky činila na konci prvního čtvrtletí 3177,5 mld. Kč (tj. 70,4 % HDP). Oproti stejnému období minulého roku se zahraniční dluh zvýšil o 220 mld. Kč.
Graf 1 – Vývoj salda investiční pozice vůči nerezidentům
(v mld. Kč, stav ke konci období)
V prvním čtvrtletí se stav zahraničních aktiv zvýšil o 193,1 mld. Kč na 4775,6 mld. Kč na konci března. Meziročně jsou aktiva o 387,1 mld. Kč vyšší především vlivem růstu stavu devizových rezerv ČNB a zvýšení aktiv u přímých investic.
Graf 2 – Vývoj struktury aktiv investiční pozice
(v mld Kč, stav ke konci období)

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
Sociální demokracie
Opravdu smutný osud jí potkal. Kde je podle vás příčina toho, že to se staranou tak dopadlo a pro snahu některých získat pozice to došlo až tak daleko, že se spojila s komunisty?
Další články z rubriky

16:13 Liberecký kraj: Počet cestujících na mezikrajských linkách roste
Liberecký kraj se aktivně a dlouhodobě věnuje spolupráci s okolními kraji a organizuje mezikrajské l…
- 11:27 ERÚ: Spotřebitelé v energetice mají nová práva
- 7:14 České dráhy: Jízdenka na léto je opět v kurzu
- 22:03 MHMP: Vltavská filharmonie řeší posouzení EIA
- 19:15 Česká televize: Podzim přinese silné příběhy, nové seriály i návraty hitů
- 16:08 Ministerstvo spravedlnosti zveřejňuje první část auditu k bitcoinové kauze