Česká národní banka: Monitoring centrálních bank

12.03.2018 22:36

Cílem této publikace je seznámit odbornou veřejnost s posledním vývojem měnové politiky, její strategie a komunikace v některých zahraničních centrálních bankách.

Česká národní banka: Monitoring centrálních bank
Foto: Česká národní banka
Popisek: Česká národní banka, logo.

Monitoring pravidelně pokrývá události měnověpolitického rázu ve významných centrálních bankách (americký Federal Reserve System, Evropská centrální banka a britská Bank of England), ve vybraných centrálních bankách zemí Evropské unie cílujících inflaci (švédská Sveriges Riksbank, maďarská Magyar Nemzeti Bank a polská Narodowy Bank Polski), a ve významných centrálních bankách ze zemí mimo Evropskou unii, jež se rovněž pohybují v režimu cílování inflace (novozélandská Reserve Bank of New Zealand, norská Norges Bank a švýcarská Schweizerische Nationalbank, jež byly zařazeny v roce 2009, a kanadská Bank of Canada, která byla přidána v roce 2016).

Monitoring centrálních bank mimo jiné obsahuje stručný přehled vývoje základních ukazatelů důležitých z pohledu centrální banky, kalendář očekávaných událostí na nejbližší tři měsíce a sumář nejdůležitějších událostí, které se na poli měnové politiky odehrály v uplynulých třech měsících. Téma pod lupou se věnuje vybrané aktuální problematice uplynulých třech měsíců. Každé číslo monitoringu centrálních bank je pak zakončeno vybraným projevem významného zahraničního centrálního bankéře.

Monitoring centrálních bank za první čtvrletí roku 2018 najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uměleckoprůmyslové muzeum: Hana Podolská, legenda české módy

22:29 Uměleckoprůmyslové muzeum: Hana Podolská, legenda české módy

Výstava v Uměleckoprůmyslovém museu připomene nejznámější a nejoblíbenější módní salon v meziválečné…